Już oficjalnie - rusza Global Champions League!

Data publikacji: 2016-03-30
Global Champions League 2016
 fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Twórcy prestiżowego cyklu zawodów skokowych - Longines Global Champions Tour (LGCT) startują w tym roku z nową inicjatywą - Global Champions League (GCL). Konkursy zaliczane do klasyfikacji GCL, będą rozgrywane w trakcie każdego z etapów LGCT (kalendarz sezonu 2016 - TUTAJ). Pierwszy odbędzie się 10 kwietnia w Miami Beach.

 

 

 
Welcome to the Global Champions League

A new era for show jumping has begun... Welcome to the Global Champions League.

Opublikowany przez Global Champions League na 30 marca 2016

 

Global Champions Tour - co to takiego?

Global Champions Tour to cykl międzynarodowych, drużynowych konkursów skokowych, rozgrywanych w trakcie zawodów LGCT. W debiutanckim sezonie GCL 12 drużyn będzie walczyło o nagrody o łącznej wartości 7,5 mln euro. 

Konkursy GCL będą dwunawrotowe - w II nawrocie zmierzy się 8 najlepszych drużyn I nawrotu. Wysokość przeszkód w konkursach GCL ustalono na poziomie 150-155 cm. W każdym etapie (łącznie 15 w sezonie) wystartuje po dwóch reprezentantów poszczególnych drużyn. 

To kluczowy krok w ewolucji naszego sportu. Dzięki stworzeniu ligi miliony fanów na całym świecie będą mogły śledzić zmagania swoich ulubionych jeźdźców i koni.

Zapewne zobaczymy wiele niezwykłych pojedynków, a podejmowane decyzje selekcyjne i taktyka mogą mieć bardzo duże znaczenie dla wyników. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kontynuować pracę w roli pioniera, tak aby zapewnić bezpieczną przyszłość konkurencji skoków przez przeszkody, w nowych czasach, tak aby udanie łączyć wielki sport i jednocześnie dobrostan koni - powiedział na konferencji prasowej Jan Tops - pomysłodawca LGCT i GCL

 

Drużyny

Do udziału w pierwszym w historii sezonie Global Champions League zaproszono 12 międzynarodowych drużyn. Każda z nich składa się z 4-5 jeźdźców, a swoją nazwę wzięła od jednego z miejsc rozgrywania kolejnych etapów LGCT. W składzie drużyny GCL może być maksymalnie 2 jeźdźców z czołowej 30. rankingu światowego, w teamie musi się znaleźć przynajmniej 1 młody zawodnik, poniżej 25 roku życia. Jedenaście druzyn GCL ma skład międzynarodowy, wyjątkow w skład Doha Fursan Qatar wchodzą sami reprezentanci jednego kraju, dokładnie Kataru. 

Chęć udziału w pierwszym sezonie GCL zgłosiło wielu utytułowanych zawodników, w tym m.in. nr 2 światowego rankingu - Scott Brash (GBR), czy Wicemistrz Europy z 2015 roku - Gregory Wathelet (BEL).

Składy drużyn publikujemy TUTAJ

 

 

Przydatne linki

 

 

źródło: Global Champions League

 

Inspiracje

Facebook

Instagram