LGCT Antwerpia 2016: Lista zgłoszonych zawodników

Data publikacji: 2016-04-20
Simon Delestre & Ryan Des Hayetts fot. Stefano Grasso

 

Przed nami trzeci w tym sezonie (i pierwszy europejski) etap Longines Global Champions Tour. Już w najbliższy weekend (22-24.04), czołowi zawodnicy konkurencji skoków przez przeszkody powalczą w Antwerpii. 

Nie ma wątpliwości, że jeźdźców i kibiców czeka weekend pełen sportowych emocji. Do walki o zwycięstwo w Grand Prix przystąpią m.in. Scott Brash (GBR) i Hello Sanctos czy Rolf Goran Bengtsson (SWE) i Casall ASK! Łącznie do udziału w CSI5* zgłosiło się 54 zawodników, z czego aż 8 z czołowej 10 aktualnego rankingu FEI - w tym jego lider, Simon Delestre! Przypomnijmy, że w 2015 roku w konkursie GP LGCT zwyciężył właśnie ten zawodnik, startujacy na Ryan des Hayettes -  dokładnie ta sama para będzie miała okazję powtórzyć swój sukces także w tym roku. Kto sięgnie po diamentowe strzemię, będące nagrodą specjalną dla najlepszego jeźdźca zawodów? 

 

Zwycięzcy Grand Prix 2015, od lewej: Hans Dieter-Dreher, Simon Delestre i Edwina Tops-Alexander

 

Konkurs Grand Prix to nie jedyny "gorący" punkt programu. W niedzielę, zostanie rozegrany trzeci konkurs zaliczany do cyklu Global Champions League. W dwóch pierwszych etapach najlepsze były drużyny Valkenswaard United (John Whitaker & Bertram Allen) oraz Shanghai Swans (Edwina Tops-Alexander & Janne Friederike Meyer).

 

Powiązane linki: 

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Inspiracje

Facebook

Instagram