LGCT Miami Beach 2016: Edwina Tops-Alexander pierwszą liderką!

Data publikacji: 2016-04-10
Edwina Tops-Alexander fot. Lintea Tequila fot. Stefano Grasso
 Edwina Tops-Alexander & Lintea Tequila

 

W sobotę, 9 kwietnia, ruszył kolejny, jedenasty sezon Global Champions Tour. Do pierwszego konkursu Grand Prix LGCT 2016 przystąpiło aż 50 zawodników. Na żywo zmagania czołowych jeźdźców śledziła nie tylko liczna rzesza kibiców na trybunach oraz na plaży (wstęp dla publiczności był darmowy), ale także wielu ludzi świata kultury czy biznesu. Wśród kibiców VIP znalazł się m.in. burmistrz Nowego Jorku - Michael Bloomberg czy znany aktor Sir Michael Caine.

  

Arena zmagań LGCT Miami Beach 2016 

 

Pierwszy nawrót bezbłędnie pokonało 18 zawodników. Sześciu z nich zachowało czyste konto także w II nawrocie i losy zwycięstwa musiały rozstrzygnąć się w rozgrywce. W niej najlepsza okazała się Edwina Tops-Alexander, zwyciężczyni GCT w latach 2011-2012, która w Miami startowała na drobnej, ale niezwykle walecznej klaczy Lintea Tequila. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy - McLain Ward na koniu HH Azur, a trzecie, będący ostatnio w znakomitej formie, Christian Ahlmann na Epleaser van't Heike. 

 

Grand Prix - LGCT Miami Beach 2016 - wyniki

  1. Edwina Tops-Alexander (AUS) & Lintea Tequila - 0/0/0, 34,59 s
  2. McLain Ward (USA) & HH Azur - 0/0/0, 35,78 s
  3. Christian Ahlmann (GER) & Epleaser van't Heike - 0/0/0, 37,38 s
  4. Georginia Bloomberg (USA) & Lilli - 0/0/4, 36,41 s
  5. Sheik Ali Bin Khalid Al Thani - 0/0/4, 37,10 s
  6. Maikel van der Vleuten (NED) & VDL Groep Arera C - 0/0/4, 38,05 s

 

Podium - LGCT Miami Beach 2016, od lewej - McLain Ward, Edwina Tops-Alexander i Christian Ahlmann

 

McLain Ward & HH Azur

 

Christian Ahlmann & Epleaser van't Heike

 

Oczywiście jestem bardzo szczęśliwa. Minęło już trochę czasu od mojego ostatniego zwycięstwa w Grand Prix Global Champions Tour. Lintea Tequila czuła się fantastycznie. W pierwszym nawrocie wszystko poszło gładko. Moja klacz była bardzo świeża pierwszego dnia i trochę obawiałam się, że nawet zbyt świeża, ale okazało się, że dzień wolny w piątek bardzo jej się przydał. Drugi nawrót był dużo większy - idealny dla koni w zupełnie innym typie. Na szczęście jechałam ostatnia i miałam szansę zobaczyć wszystkie przejazdy - to zawsze daje przewagę - i pojechałam najlepiej jak umiałam (...) - powiedziała po zwycięstwie zadowolona Edwina Tops-Alexander.

 

Edwina Tops-Alexander & Lintea Tequila

 

Georginia Bloomberg & Lilli

 

Po zwycięstwie w pierwszym w sezonie Grand Prix, prowadzenie w rankingu LGCT objęła zwyciężczyni - Edwina Tops-Alexander. W pierwszym etapie punktowało 18 zawodników (wszyscy, którzy awansowali do II nawrotu). Szczegółowy ranking do pobrania poniżej. 

 

Ranking LGCT 2016, po zawodach LGCT Miami Beach - do pobrania

  1. Edwina Tops-Alexander (AUS) - 40,0 pkt
  2. McLain Ward (USA) - 37,0 pkt
  3. Christian Ahlmann (GER) - 35,0 pkt

 

Dziś (10.04) w Miami kolejne wielkie jeździeckie wydarzenie. O 11.30 (czasu lokalnego, czyli o 17.30 czasu polskiego) ruszy, pierwszy w historii, sezon Global Champions League. Do walki o zwycięstwo stanie 12 drużyn: Antwerp Diamonds, Cascais Charms, Monaco Aces, Shanghai Swans, Miami Glory, Valkenswaard United, Doha Fursan Qatar, Vienna Eagles, Madrid in Motion, Paris Jets, Rome Gladiators, Cannes Stars.

Transmisja "na żywo" - TUTAJ, od 17.30 (czasu polskiego). 

 

 

Powiązane linki:

 

Edwina Tops-Alexander & Lintea Tequila

 

LGCT Miami Beach 2016 ♥

 

fot. Stefano Grasso/LGCT