IO Rio 2016: Edwina Tops-Alexander zdradza, na którym koniu wystartuje w igrzyskach!

Data publikacji: 2016-07-19
Edwina Tops-Alexander fot. Oliwia Chmielewska
 Edwina Tops-Alexander podczas jednego z etapów Longines Global Champions Tour

 

Jedna z czołowych zawodniczek konkurencji skoków - Edwina Tops-Alexander ogłosiła wczoraj, na którym koniu wystąpi w IO Rio 2016. Okazuje się, że do tego bardzo ważnego startu amazonka wybrała 13-letnią klacz Lintea Tequila. W stajni pozostanie więc, typowana przez niektórych, Caretina de Joter (Caretino x Contender).

 

Edwina Tops-Alexander (AUS) & Caretina de Joter 

 

Lintea Tequila (Campbell x Corrado II) urodziła się w 2003 roku w Niemczech - jej hodowcą jest Erik Schoening. Jest to córka uznanego w Związku Holsztyńskim ogiera Campbell (Contender x Corofino I) oraz wyróżnionej premią państwową klaczy Orania II (Corrado II x Lancer II). W rodowodzie "olimpijskiej nadziei" Edwiny Tops-Alexander odnajdziemy ponadto inbredy na dwa ogiery, będące filarami światowej hodowli koni sportowych - Ramiro Z oraz Cor de la Bryere.

Lintea Tequila to niewysoka (około 165 cm wzrostu) i drobna klacz, która jednak znakomicie radzi sobie z bardzo trudnymi parkurami. W bieżącym sezonie zwyciężyła ona w Grand Prix LGCT Miami Beach, a niedawno była 3. w Grand Prix w Cascais. Także dzięki niej Edwina zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu Longines Global Champions Tour. Filigranowej zawodniczce wyraźnie "pasuje" ta nieduża, ale bardzo waleczna klacz.

Edwina Tops-Alexander dotychczas dwukrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich. Zarówno w Pekinie (9. miejsce w klasyfikacji indywidualnej) jak i Londynie dosiadała wspaniałego (i również dość niepozornego wzrostem) Itot du Chateau. Czy także ten wybór okaże się dla amazonki szczęśliwy? 

 

Edwina Tops-Alexander & Lintea Tequila

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl