Rio 2016: Paweł Spisak pierwszy na liście rezerwowej

Data publikacji: 2016-03-10
Paweł Spisak & Strona II fot. Aleksandra Ziętak
Paweł Spisak & Strona II (archiwum)

 

6 marca zakończyły się jeździeckie kwalifikacjie do IO Rio 2016. Do ostatniej chwili o punkty rankingowej walczyli m.in. reprezentanci Polski - Beata Stremler (ujeżdżenie) i Paweł Spisak (WKKW). 

Dziś FEI opublikowała już listę zawodników konkurencji WKKW, którzy wywalczyli sobie prawo startu w IO. Na liście niestety nie ma polskich nazwisk, ale Paweł Spisak zachował szansę na udział w igrzyskach. Wprawdzie w Barocca d'Alva zrezygnował z kontynuowania przejazdu po odmowie na krosie, ale zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście rezerwowej rankingu ogólnego. Oznacza to, że w przypadku np. rezygnacji któregoś z zakwalifikowanych zawodników Polak będzie miał szansę na wyjazd do Brazylii. Jest to dość prawdopodbne, ponieważ zawodnik ten właśnie jako "rezerwowy" startował w IO Londyn 2012. Paweł Spisak o kwalifikację olimpijską walczył na wyhodowanym w Polsce koniu Banderas, który jako 6-latek wywalczył brązowy medal MŚMK. 

Lista zakwalifikowanych zawodników konkurencji ujeżdżenia nie jest jeszcze podana. FEI przygląda się sędziowaniu podczas ubiegłotygodniowych zawodów w Lier. O świetnym występie Beaty Stremler, w ostatnich zawodach kwalifikacyjnych CDI5* Dortmund, pisaliśmy TUTAJ

Na udział w igrzyskach ma jeszcze szansa zawodniczka paraujeżdżenia - Karolina Karwowska, która również znajduje się na liście rezerwowej. 

 

fot. Aleksandra Ziętak/equista.pl