CDI5* Dortmund: Dwa rekordy życiowe Beaty Stremler!

Data publikacji: 2016-03-07
Beata Stremler fot. PZJ

 

Miniony weekend był ostatnim, w którym jeźdźcy mogli zdobywać punkty do rankingów olimpijskich. O kwalifikacje na IO Rio 2016 walczyła m.in. reprezentantka Polski - Beata Stremler. Polka jeszcze dwa tygodnie temu była niemal pewna wyjazdu do Brazylii, ale niestety po zaskakującym sędziowaniu zawodów CDI Moskwa i CDI Lier, spadła w rankingu i musiała walczyć o kolejne punkty. Wobec takiego rozwoju sytuacji, zapadła decyzja o starcie w CDI5* Dortmund. Były to zawody nie tylko prestiżowe, ale również znakomicie obsadzone. Dość powiedzieć, że konkurentkami Polki były m.in. aktualna liderka światowego rankingu - Kristina Broring-Sprehe oraz zwyciężczyni konkursów PŚ w Salzburgu, Amsterdamie i Neumunster - Isabell Werth

Mimo dużej presji i wysokiej rangi zawodów Beata Stremler świetnie wypadła w tych zawodach. Startując w Grand Prix i Grand Prix Freestyle uzyskała wyniki odpowiednio 72,760% i  76,400% i tym samym pobiła własne rekordy życiowe!

 

Grand Prix - wyniki do pobrania

  1. Kristina Broring Sprehe (GER) & Desperados - 80,880%
  2. Isabell Werth (GER) & Emilio - 75,120%
  3. Dorothee Schneider (GER) & Showtime - 73,600%
  4. Hubertus Schmidt (GER) & Imperio - 73,340%
  5. Beata Stremler (POL) & Rubicon D - 72,600%

 

Jak widać po wynikach, nawet Kristina Broring-Sprehe, startując na swoim podstawowym koniu, Desperados, nie była w stanie pobić ostatniego niezwykle wysokiego wyniku Rosjanki Inessy Merkulovej, która tydzień temu w Moskwie uzyskała ocenę 82,240% (!).  

 

Grand Prix Freestyle - wyniki do pobrania

  1. Charlott Maria Schurmann (GER) & Burlington FRH - 78,200%
  2. Beata Stremler (POL) & Rubicon D - 76,400%
  3. Matthias Bouten (GER) & Söhnlein Brilliant MJ - 75,800%

 

Niestety, mimo świetnych wyników w Dortmundzie, na dzień dzisiejszy Beata Stremler zajmuje 7. miejsce w ogólnym rankingu olimpijskim, a więc pierwsze niepremiowane wyjazdem na IO. Oficjalne listy rankingowe zostaną podane przez FEI w ciągu najbliższych kilku dni. Komisja Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej ma zbadać m.in. uczciwość sędziowania w konkursach, w których możliwe było zbieranie punktów rankingowych. Mamy więc wciąż nadzieję, że nasza reprezentantka będzie miała szansę na start w Rio, czego jej z całego serca życzymy! 

 

 

Absolutnie znakomity przejazd Beaty Stremler i Rubicona D i wynik 76,400% dał parze drugie miejsce w Grand Prix Kur :)...

Posted by Polski Związek Jeździecki on 6 marca 2016

 

fot. PZJ