Tragiczny wypadek podczas krosu, Scone Horse Trials 2016

Data publikacji: 2016-03-08
Wypadek

 

Jeździectwo to piękny sport, ale niestety również bardzo niebezpieczny. Wypadki są jego nieodłączną częścia i taki właśnie bardzo tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce kilka dni temu podczas Scone Horse Trials w Australii. Zawodniczka WKKW, 17-letnia Olivia Inglis, pokonując kros CNC2* na koniu Coriolanus miała wypadek, w wyniku którego straciła życie. Lekarze, którzy byli obecni na zawodach oraz Ci ze szpitala specjalistycznego, do którego przewieziono amazonkę helikopterem, nie byli w stanie jej uratować.

Przyczyny wypadku nie są znane, wiadomo jednak, że był to pierwszy tak trudny start zawodniczki - wcześniej parokrotnie startowała w konkursach 1*. Koń podczas upadku nie doznał poważnych obrażeń*.

 

Olivia Inglis & Vinchenzo, CNC1* Sydney, 2015

 

Łączymy się w bólu z rodziną i jednocześnie informujemy o wspaniałej akcji, zapoczątkowanej przez internautów. Każdy z nas może okazać swoją solidarność z rodziną Olivii. Wystarczy dodać na facebooku swoje zdjęcie z tagiem #rideforolivia - zebrane w ten sposób fotografie posłużą do stworzenia pamiątkowej tablicy na cześć zawodniczki. 

 

*Aktualizacja 8.03, godz. 21.30 - niestety w wyniku wypadku zginął również koń - po upadku złamaniu uległy kręgi szyjne i właściciele podjęli decyzję o jego uśpieniu...