Nasienie ogiera Casall ASK dostępne w USA!

Data publikacji: 2016-02-16
Casall & Rolf Goran Bengtsson fot. Oliwia Chmielewska
Casall ASK & Rolf Goran Bengtsson (SWE), LGCT Wiedeń 2015, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Holsztyński Casall ASK (Caretino - Kira XVII/Lavall I) to w tej chwili jeden z najlepszych koni skokowych (3. w rankingu koni skokowych za 2015 rok) i jednocześnie wspaniały reproduktor (9. miejsce w rankingu reproduktorów skokowych WBFSH za 2015 rok), którego potomstwo z powodzeniem startuje na światowych arenach. 

Od kilku lat nasienie tego ogiera jest jednak trudnodostępne. Nie tylko z powodu ceny, która nie jest wyższa niż w przypadku innych reproduktorów tej klasy, ale przede wszystkim z powodu warunków sprzedaży, ustalonych przez właściciela czyli Związek Holsztyński. 

W tym roku Holsteiner Verband postanowił jednak zrobić kilka wyjątków. Pierwszym jest udostępnienie nasienia Casall we Francji, z jednoczesnym wprowadzeniem limitu 30 klaczy. Drugim jest przekazanie nasienia do USA, gdzie będzie ono dostępne w Fox Fire Farm w stanie Waszyngton. Hodowca będzie mógł zakupić maksymalnie 4 słomki mrożonego nasienia, dla jednej klaczy. 

 

Warunki inseminacji ogierem Casall w sezonie 2016

Inseminowane ogierem Casall mogą być jedynie:

  • klacze holsztyńskie, wpisane do Zuchtbuch I
  • klacze zdrowe i w sile wieku, bez problemów ginekologicznych (właściciel klaczy, które są starsze, w gorszej kondycji, takich które w przeszłości roniły mogą się spotkać z odmową)
  • stanowiące własność członków Holsteiner Verband

Nasienie Casalla jest dostępne jedynie w stacjach Związku Holsztyńskiego i nie jest wysyłane. 

Embriotransfer: Jest dopuszczalny tylko po otrzymaniu pisemnej zgody

Cena: 1000 euro + 500 euro (dopłata po stwierdzeniu źrebności) + 1000 eur po narodzinach żywego źrebięcia, do wszystkich tych cen należy doliczyć podatek VAT.

 

Źrebięta po Casallu muszą być zapisane do księgi holsztyńskiej. W przypadku gdy źrebię zostanie opisane w innym związku, hodowca, nawet po sprzedaży źrebnej klaczy (!) i opisania źrebięcia przez nowego właściciela, będzie musiał zapłacić karę w wysokości trzykrotności ceny nasienia!

 

 

 

Casall na okładce katalogu Ogierów Związku Holsztyńskiego 2015