Wernisaż Wystawy Fotograficznej KONIE, Warszawa 18.01.2016 - relacja

Data publikacji: 2016-01-19
Wystawa Konie, Warszawa 2016 fot. Oliwia Chmielewska

 

Konie od wieków inspirują artystów. Poza niezliczonymi szkicami, obrazami i rzeźbami dziś są uwieczniane przede wszystkim na fotografiach. Cyfryzacja sprawiła, że dostęp do aparatu ma teraz niemal każdy, bo kto z nas nie ma go choćby w telefonie? 

Ta popularność i sympatia do tych zwierząt, sprawiła, że uzyskały one zaproszenie do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie, gdzie w poniedziałek - 18 stycznia odbył się wernisaż wystawy Konie - Karol Rzeczycki i Przyjaciele

Na wystawie można oglądać kilkadziesiąt prac polskich fotografów koni. W tym m.in. współpracujących z nami: Poli Gałczyńskiej, Julii Świętochowskiej, Karoliny Wapińskiej, Ewy Imielskiej-Hebdy, Aleksandry Ziętak, Klaudii Żyżylewskiej czy Oliwii Chmielewskiej. Wybrane prace zawisły na ścianie, a część zyskała jeszcze miejsce w osobnej sali, gdzie każdy zwiedzający może je podziwiać "z bliska". Wystawę będzie można odwiedzać do 26 lutego - wstęp wolny!

 

Karol Rzeczycki otwiera wernisaż

 

Wernisaż rozpoczęło krótkie przemówienie Karola Rzeczyckiego, który choć pierwotnie miał wystawić jedynie swoje prace, postanowił zaprosić do współpracy znajomych polskich fotografów koni. W praktyce oznaczało to konieczność przygotowania do druku ok. 120 prac! Za to zaproszenie i pracę wykonaną przy organizacji tego wydarzenia należą się ogromne podziękowania, które korzystając z okazji chcielibyśmy przekazać :) 

 

 

 
fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl