Festiwal Jeździecki Baborówko 2014

Data publikacji: 2014-07-22
Julia Elzanowska, Wiktoria Knap i Anna Łopato na podium MPJ

Julia Elzanowska, Wiktoria Knap i Anna Łopato na podium MPJ

1/11 Następny >
 fot. Katarzyna Boryna

 

Do Baborówka przyjechało ponad 200 koni. Rywalizowały one w konkursach od klasy L do CCI2*. Źródłem dodatkowych emocji w klasie CIC* były, rozgrywane równolegle, Mistrzostwa Polski Juniorów. 

W najtrudniejszej serii CCI2* zwyciężył Kamil Rajnert na wał. Jak Chef. Polska para zakończyła rywalizację z wynikiem z konkursu ujeżdżenia tj. 51,9 pkt karnego. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli Szwedzi  Erika Sjöström (Hakunamatata) i William Nilsson (La Lige). Dwie "krótkie" gwiazdki, z wynikiem 54,80 pkt i ze sporą przewagą nad drugim Janem Kamińskim, wygrał reprezentant Niemiec - Nicolai Aldinger na klaczy Magic Affair. W tym miejscu warto dodać, że jest to córka multimedalisty MŚMK w WKKW - ogiera Mighty Magic. Drugie miejsce zajął wspomniany Jan Kamiński, a trzecie Jerzy Krukowski na kl. Apokalipsa M. Na czwartej pozycji uplasował się ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni - Banderas startujący pod Pawłem Spisakiem.

Rywalizacja o medale Mistrzostw Polski Juniorów miała bardzo dramatyczny przebieg. Po ujeżdżeniu miejsce 1 ex equo zajmowały trzy pary - Mateusz Sarnecki & Ebonit, Anna Bortnik & Wicher oraz Anna Łopato & Drako. Po krosie i skokach na skutek błędów liderów klasyfikacja uległa znacznym zmianom. Ebonit miał jedno wyłamanie na krosie i eliminację w próbie skoków, natomiast Wicher w trakcie skoków powiększył swój bagaż punktowy aż o 36 pkt karnych. Medal złoty zdobyła Wiktoria Knap na doświadczonym wał. Orsk, a srebrny - Julia Elzanowska na Shogunie. Obie amazonki do wyniku z próby ujeżdżenia "dołożyły" po zrzutce. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Łopato. 

Wyniki:

CCI2*

CIC2*

CIC1* / MPJ

klasa P

klasa L (A)

klasa L (B)