Otello Dominiki Kraśko-Białek sprzedany!

Data publikacji: 2015-11-14
Dominika Kraśko-Białek & Otello

 

Niedawno informowaliśmy o sprzedaży klaczy Stella Pack Ganda, a dziś możemy potwierdzić, że właściciela zmienił też inny znany koń ujeżdżeniowy - Otello (Alfaro - Ornela/Senior). Sprzedaż do dalekiego Singapuru zawodniczka potwierdziła na jednym z portali społecznościowych. Nowym jeźdźcem będzie młody zawodnik, startujący w konkursach U25. Nowa para ma już w planach m.in,  start w Asian Games U25.

Ponieważ Otello był jednym z najlepszych polskich koni ujeżdżeniowych ostatnich lat, poniżej przybliżamy jego sylwetkę.

 

Rodowód

Otello urodził się w 2002r. w hodowli pp. Małgorzaty i Tomasza Siergiej i trzeba przyznać, że wyróżnia się nie tylko świetnym ruchem, ale także bardzo ciekawym rodowodem. Jest on synem Alfaro (Argentinus x Grannus), wykorzystanego w Polsce przede wszystkim w SK Nowielice, który dał m.in. Czempiona ZT i podwójnego medalistę MPMK, ogiera Navarro (od Nasturcja/Qumball) i posadowskiej klaczy Ornela. Babka Orneli, Orawa dała m.in. multimedalistę MP w skokach, ogiera Orkisz (Dido). 

 

 

 

Kariera sportowa

W swojej kilkuletniej karierze sportowej Otello startował w wielu prestiżowych zawodach w kraju i zagranicą, uczestnicząc w konkursach do poziomu Grand Prix włącznie. Początkowo dosiadał go Marek Głuchowski, później przez kilka sezonów startowała na nim właścicielka - Dominika Kraśko-Białek

Wśród najlepszych rezultatów Otello należy wymienić:

  • 5. miejsce HPP, Sopot 2011
  • 1. miejsce Cavaliada Warszawa 2014
  • 9. miejsce Grand Prix, CDI3* Radzionków 2014
  • 4. miejsce Grand Prix, CDI3* Brno 2014

Ostatni start międzynarodowy Dominiki Kraśko-Białek na Otello odbył się w czerwcu 2015r., podczas CDI4* Mallorca

 

 

Nowym właścicielom życzymy samych sukcesów!

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl