William Fox-Pitt powraca do zdrowia po upadku podczas MŚMK w WKKW 2015!

Data publikacji: 2015-11-18
William Fox-Pitt & Parklane Hawk Badminton 2014, fot. Kit Houghton

 

Dobre informacje napłynęły dziś do nas z Wielkiej Brytanii. Jeden z najlepszych zawodników konkurencji WKKW, William Fox-Pitt powraca do zdrowia po ciężkim wypadku. Brytyjczyk przez kilkanaście dni przebywał na oddziale intensywnej terapii, a kolejne (już w Anglii) na oddziale rehabilitacyjnym. Wszystko przez upadku z koniem na krosie MŚMK w Le Lion d'Angers (Francja) 17 października 2015 roku. Do zdarzenia doszło na przeszkodzie nr 20 "Sowa", koń Reunited, którego dosiadał William nie odniósł poważnych obrażeń. 

Federacja British Evenenting (sprawująca pieczę nad WKKW w Wielkiej Brytanii) poinformowała oficjalnie, że zawodnik wrócił do domu. Sam zawodnik dziękując lekarzom i personelowi medycznemu zapowiedział, że powalczy o jak najszybszy powrót do zdrowia. Mój team bardzo dbał, aby w trakcie mojej nieobecności stajnia funkcjonowała normalnie. Szczęśliwie o tej porze roku konie i tak mają sezonową przerwę. Mam nadzieję, że w trakcie zimy powrócę do pełnej sprawności - powiedział brytyjskiej federacji William Fox-Pitt.

Mamy nadzieję, że zawodnik wkrótce powróci do zdrowia i już niedługo znów będziemy mogli go podziwiać na najtrudniejszych zawodach. Przypomnijmy, że William Fox-Pitt to tegoroczny zwycięzca Badminton Horse Trials. 

 

fot. Kit Houghton/FEI