William Fox Pitt wraca do treningów po wypadku!

Data publikacji: 2015-12-26
William Fox-Pitt MMBHT 2015 fot. Kit Houghton
 William Fox-Pitt (pierwszy z prawej) po zwycięstwie w Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials 2015

 

Takie informacje zawsze bardzo nas cieszą - William Fox-Pitt - jeden z najbardziej znanych i utytułowanych WKKWistów w historii sportu jeździeckiego wraca do treningów po poważnym wypadku!

17 października w trakcie Mistrzostw Świata Młodych Koni we Francji miało miejsce tragiczne zdarzenie. W drugiej połowie trasy próby terenowej, na przeszkodzie nr 20 William, dosiadający konia Reunited miał upadek. Koń nie odniósł poważnych obrażeń, ale jeździec był w na tyle poważnym stanie, że trafił na oddział intensywnej opieki. Fakt ten głeboko poruszył całe środowisko jeździeckie, brytyjska federacja niemal codziennie wydawała oficjalny komunikat dotyczący stanu zdrowia zawodnika. 

Stan zdrowia długo pozostawał bez zmian, ale wreszcie 18 listopada William wrócił do domu (pisaliśmy o tym TUTAJ). W krótkim wywiadzie dla rodzimej federacji podziękował lekarzom i zapowiedział, że zimą będzie starał się wrócić do formy. Jak powiedział tak zrobił! 23 grudnia na oficjalnym fanpage zawodnika, zamieszczono krótki filmik, w którym jeździec opowiada o swoim powrocie, składa świąteczne życzenia i po raz pierwszy od wypadku jeździ konno! Mamy nadzieję, że już w 2016 roku zobaczymy tego wspaniałego zawodnika na sportowych arenach!

Zobaczcie migawki z pierwszego po przerwie treningu Williama!

 

 

źródło: Fox Pitt Eventing, fot. Kit Hough/FEI