Jan Kamiński pierwszym liderem - CLAAS Eventing Tour 2015/2016

Data publikacji: 2015-12-12
HPP WKKW 2015 main

 

Po ubiegłorocznym debiucie WKKW na poznańskiej Cavaliadzie, organizatorzy poszli krok dalej i postanowili dołączyć tę konkurencję do Cavaliada Tour 2015/2016. I tak powstał CLAAS Eventing Tour - pierwszy cykl halowych zawodów WKKW w Polsce! Dzięki niemu zawodników "jeździeckiego triathlonu" zobaczymy nie tylko w Poznaniu, ale również w Lublinie i Warszawie. 

W dniach 10-11 grudnia w Poznaniu rozegrano pierwszy etap CLAAS Eventing Tour. Przystąpiło do niego 10 zawodników, którzy jednocześnie walczyli o medale Halowego Pucharu Polski w WKKW. 

 

Jan Kamiński & Senior

 

Zwyciężył Jan Kamiński, startujący na koniu Senior. Ten młody, ale mający już spore doświadczenie, zawodnik prowadził już po ujeżdżeniu i skokach, a koncertową jazdą w krosie przypieczętował swój sukces. Drugie miejsce wywalczył ubiegłoroczny tryumfator HPP i ambasador CLAAS Eventing Touru - Paweł Warszawski na pięknym i dzielnym ogierze Huzar. Trzecia była Katarzyna Kokowska na kl. Rosalie, która awansowała dzięki świetnej jeździe w krosie. Próba terenowa dostarczyła niemałych emocji nie tylko publiczności, ale również zawodnikom i koniom. Kilku jeźdźców miało spore problemy zwłaszcza z jednym z wąskich frontów skakanych w kierunku trybun. Właśnie na tej przeszkodzie medalowe szanse stracił Artur Społowicz - zajmujący przed krosem drugie miejsce.

 

Paweł Warszawski & Huzar

 

Katarzyna Kokowska & Rosalie

 

Halowy Puchar Polski w WKKW 2015

  1. Jan Kamiński & Senior - 44,2 pkt
  2. Paweł Warszawski & Huzar - 46,7 pkt
  3. Katarzyna Kokowska & Rosalie - 57,7 pkt

Wyniki

 

Podium CLAAS Halowego Pucharu Polski w WKKW,
od lewej: Paweł Warszawski, Jan Kamiński i Katarzyna Kokowska

 

Jan Kamiński & Senior - podczas rundy honorowej

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram