Baltica Summer Tour 2015: Grand Prix 9.08.2015

Data publikacji: 2015-08-10
Maksymilian Wechta & London BET15  fot. Pola Gałczyńska
 Najlepszy Polak w Grand Prix Baltica Summer Tour 2015 - Maksymilian Wechta & London

 

Niedziela, 9 sierpnia była ostatnim dniem Baltica Summer Tour 2015. Najważniejszym konkursem dnia było Grand Prix, zaliczane do klasyfikacji Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski. Wyniki i krótka fotorelacja poniżej. 

 

Grand Prix

O Grand Prix Baltica Summer Tour 2015 walczyło 31 zawodników, w tym 12 Polaków. Podobnie jak tydzień temu był to konkurs dwunawrotowy, zaliczany do Longines Ranking, w którym dodatkowo jeźdźcy mieli okazję zdobyć kolejne punkty do rankingu olimpijskiego. O poziomie trudności konkursu niech świadczy fakt, że tylko szóstka zawodników pokonała pierwszy nawrót bez zrzutek. Szczególnie selektywna okazała się druga część parkuru - właśnie w niej gospodarz toru - Louis Konickx ustawił potrójną kombinację, a zaraz po niej trudną linię. O ile liczba błędów w potrójnym szeregu nie była bardzo duża, to prawdziwe "żniwo" zebrała stojąca na samym końcu przeszkoda "Pałac Ciekocinko". Aby pokonać parkur na czysto trzeba było nie tylko oka, ale dobrego przygotowania kondycyjnego konia. 

 

Amre Hamcho w drodze po zwycięstwo

 

Alexandr Belekhov & Bivaldi

 

Rywalizację w konkursie Grand Prix, bez punktów karnych zakończyli jedynie: Amre Hamcho (SYR) i reprezentant Polski - Maksymilian Wechta. Minimalnie szybszy w drugim nawrocie był Syryjczyk i to on sięgnął po zwycięstwo. Na trzecim miejscu uplasował się Rosjanin, Alexandr Belekhov.

 

Wyniki Grand Prix Baltica Summer Tour, 9.08.2015

  1. Amre Hamcho (SYR) & Al Murtajiz 0/0, 45,67 s
  2. Maksymilian Wechta (POL) & London 32 0/0, 47,34 s
  3. Alexandr Belekhov (RUS) & Bivaldi 1/0, 52,04 s

Szczegółowe wyniki

Wyniki wszystkich konkursów Baltica Summer Tour 2015

 

Amre Hamcho

 

 

Jeździeckie Grand Prix Wolnej Polski

Po zawodach w Ciekocinko nastąpiły zmiany w klasyfikacji JGPWP 2015. Pod nieobecność liderów - Piotra Morsztyna i Jarosława Skrzyczyńskiego prowadzenie w rankingu objął Maksymilian Wechta.

Ranking JGPWP po zawodach w Ciekocinko

 

Podium JGPW - od lewej Łukasz Wasilewski, Maksymilian Wechta i Hubert Kierznowski

 

 

Baltica Tour powróci w maju 2016 roku - do zobaczenia!

 

 

fot. Pola Gałczyńska