Sportowe podsumowanie tygodnia 28.07-3.08.2014

Data publikacji: 2014-08-04
USA - Hickstead fot. Jan Stroud
 fot. Amerykanie po zywcięstwie w konkursie Pucharu Narodów w Hickstead, fot. Jan Stroud/FEI

 

CSIO5* Hickstead 

Do walki w kolejnym konkursie zaliczanym do cyklu Furusiyya Nations Cup (I-sza dywizja) przystąpiło osiem drużyn, z czego punkty mogły zdobywać reprezentacje Holandii, Niemiec, Belgii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Po zaciętej walce zwyciężyli Amerykanie startujący w składzie: McLain Ward & Rothchild, Reed Kessler & Cylana, Margie Goldstein -Engle & Royce i Beezie Madden & Cortes C. Drużyna USA ukończyła z wynikiem 4 pkt karne (0/4). Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Holandii (8/0) i Niemiec (8/0).

Po siedmiu konkursach kwalifikacyjnych w klasyfikacji Furusiyya Nations Cup pierwsze miejsce ex equo zajmują Francuzi i Holendrzy.

Furusiyya Nations Cup - wyniki

Klasyfikacja po 7 konkursach kwalifikacyjnych

 

Reed Kessler & Cylana, fot. Jan Stroud/FEI

 

Amerykanie mogą uznać miniony weekend za bardzo pomyślny, ich druga reprezentcja rywalizowała w Hiszpanii na CSIO5* Gijon i również okazała się najlepsza w konkursie Furusiyya Nations Cup (II dywizja). Kolejne miejsca zajęły drużyny Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Furuisyya Nations Cup - wyniki

 

CNC Strzegom

 W Strzegomiu rozegrano cztery klasy - LL, L, P i 1*. Najtrudniejsza klasa CNC1* okazała się szczęśliwa dla Artura Społowicza startującego na wał. Rozmaryn. Na drugim miejscu, z wynikiem zaledwie 0,1 pkt gorszym ukończył Michał Knap dosiadajacy holenderskiego konia Bob The Builder, a na trzecim - Ksawery Śniegucki na folblucie Shy Boy. 

Wyniki