CSIO3* Arezzo 2014 - Jarosław Skrzyczyński bezkonkurencyjny w Grand Prix !

Data publikacji: 2014-09-22
Crazy Quick
 Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick - najlepsza para Grand Prix CSIO3* Arezzo, fot. Oliwia Chmielewska

 

W pięknym włoskim Arezzo od czwartku do niedzieli (18-21.09) rozgrywano międzynarodowe zawody skokowe - CSIO3*. Były one bardzo interesujące nie tylko ze względu na ich rangę i obsadę, ale przede wszystkim fakt, że w ich trakcie rozegrano ostatni konkurs kwalifikacyjny Furusiyya Nations Cup II Dywizji. Reprezentacja Polski startująca w składzie: Zuzanna Gowin & Emperio van't Rosakker, Marek Lewicki & Abigej, Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick i Krzysztof Ludwiczak & Zoweja, weszła do drugiego nawrotu i z wynikiem 37 pkt karnych ukończyła go w na 8. miejscu. Warto podkreślić, że Zuzanna Gowin złota medalistka MPMJ zadebiutowała w kadrze seniorskiej w bardzo przyzwoitym stylu (2 x 8 pkt).

 

Reprezentacja Włoch - najlepsza drużyna Furusiyya Nations Cup Arezzo, fot. Stefano Secchi

 

Konkurs Pucharu Narodów był bardzo trudny, co zaowocowało dużą ilością błędów. Zwyciężyli Niemcy (16 pkt), którzy wyprzedzili Szwedów (20 pkt) i Duńczyków (24 pkt).

W końcowej klasyfikacji Furuisyya Nations Cup II Dywizji Polska zajęła 4. miejsce (na 13 drużyn). 

 

Piergorgio Bucci & Casallo Z - jedna z dwóch par, która oba nawroty PN pokonała bezbłędnie, fot. Stefano Secchi

 

Niezły wynik Polaków w konkursie PN był jedynie przygrywką do radości jaką zafundował kibicom Jarosław Skrzyczyński startujący w Grand Prix na bardzo utalentowanym, ale i niełatwym - Crazy Quick. Para ta pokonała oba nawroty tego konkursu bez błędów i w dodatku w najlepszym czasie co dało jej zwycięstwo ! Do II nawrotu awansowała również wspomniana wcześniej Zuzanna Gowin, która z trzema błędami w drugim przejeździe uplasowała się ostatecznie na 15. miejscu.

Polacy w pozostałych konkursach także spisywali się bardzo dobrze, zajmując liczne płatne miejsce. Andrzej Opłatek na Light My Fire wygrał konkurs 135 cm. Świetnie radził sobie drugi, młody i bardzo obiecujący koń Jarosława Skrzyczyńskiego - Inferno, który w piątek był drugi, a w sobotę trzeci w konkursach 140 cm. 

W niedzielnym konkursie 140 cm - prix Jumping Parma Zuzanna Gowin zajęła 10., premiowane miejsce na koniu Arkel. 

Komplet wyników