Mistrzostwa Europy Kuców 30.07-3.08. Millstreet

Data publikacji: 2014-08-04
Zofia Pogodzińska & Faworek fot. Boryna

Skoki

Walka o medale w konkurencji skoków była bardzo zacięta. Tytuł mistrzowski wywalczył Ninon Castex (FRA) na kucu Quabar Des Monceaux - para ta ukończyła z wynikiem 3 pkt karne nie robiąc ani jednej zrzutki. Do wyłonienia srebrnego medalisty konieczne było przeprowadzenie rozgrywki. Jej przebieg był dramatyczny - cała czwórka zawodników w niej uczestnicząca ukończyła dogrywkę bez zrzutek. Najszybsi byli Arnaud Gaublomme z Belgii i Susan Fitzpatrick z Irlandii i to oni zdobyli srebrny i brązowy medal. W czołówce, na ósmym miejscu znalazł się Rowen van de Mheen (najlepszy z Holendrów) startujący na polskiej klaczy Ensilla (Luron - Endora/Gon) hod. SK Prudnik.

W klasyfikacji drużynowej medale zdobyły reprezentacje Francji - złoto, Irlandii - srebro i Niemiec - brąz.

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja drużynowa

WKKW

Na starcie konkurencji WKKW stanęły 52 pary, a wśród nich jedna polska - Zofia Pogodzińska i Faworek. W klasyfikacji indywidualnej złoty medal wywalczył Francuz - Victor Levecque na 10-letnim kucu Qualitat des Bourdons. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Isabelle Upton (Wielka Brytania) na Alfie XI. Na najniższym stopnu podium stanął reprezentant Niemiec - Calvin Bockmann na Askaban B. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się Francuzi, przed Brytyjczykami i Włochami.

Zofia Pogodzińska zaczęła nienajlepiej - po ujeżdżeniu zajmowała dość odległe 44. miejsce, jednak świetna jazda w krosie (7,6 pkt za czas i bez błędów na przeszkodach) i w parkurze (2,0 pkt karne za czas) pozwoliły na awans na dobre, 25 miejsce.

Ujeżdżenie

Podobnie jak w WKKW, tak w ujeżdżeniu startowała reprezentantka Polski - Zuzanna Haber na kucu Twenty Two. W pierwszym konkursie przejazd Polki został oceniony na 65,846% co pozwoliło zająć 37. miejsce. W drugim konkursie uzyskany wynik 61,585% był niestety najsłabszy.

W klasyfikacji drużynowej złoty medal zdobyli Niemcy, srebrny - Brytyjczycy, a brązowy - Holendrzy.