Cavaliada Warszawa 2024: Najlepsi na listach startowych

Data publikacji: 2024-11-10
Felix Hassmann (GER) & Caspian GD, fot Dava Palej Timeless Photography
Felix Hassmann (GER) & Caspian GD



Jednym z najbardziej emocjonujących elementów każdej Cavaliady są zawsze listy zakwalifikowanych zawodników, ponieważ za każdym razem widnieją na nich nazwiska znanych i utytułowanych jeźdźców z całej Europy. Kto weźmie udział w inauguracyjnej odsłonie Cavaliady Tour 2024/25, która odbędzie się w dniach 14-17 listopada na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa)? Na listach zobaczymy aż 300 koni i ponad 150 zawodników z 19 krajów świata.



Gerco Schröder (NED) & Glock's Galanda (Lexicon x Animo) na Cavaliadzie w Poznaniu (2022)




SKOKI PRZEZ PRZESZKODY 

Do udziału w międzynarodowych zmaganiach w skokach zgłosiło się ponad 135 duetów z 17 państw, a sam program obejmuje 9 starć, z czego część będzie zaliczana do światowego rankingu FEI – wśród tych rywalizacji nie zabraknie oczywiście konkursu Grand Prix, podczas którego będzie też można zebrać cenne punkty do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata podczas przedostatnich zmagań przed finałem. Pełna lista przyjętych zawodników jest dostępna TUTAJ, a poniżej można znaleźć krótkie opisy wybranych uczestników. 



Felix Hassmann (GER) & Carreras 12 (Cachas x Cassiano 3)




Gerco Schröder (NED)

Uczestnik i medalista wszystkich najważniejszych zmagań w skokach przez przeszkody! Indywidualny i drużynowy wicemistrz olimpijski z Londynu (2012), ponadto dwukrotny zdobywca złota w klasyfikacji drużynowej podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich (2006, 2014) oraz podwójny zwycięzca finału Pucharu Narodów w Barcelonie (2014). Kibicom Cavaliady znany jest ze startów w Warszawie (2023) oraz Poznaniu (2022). Wraz z braćmi, Wimem i Benem, prowadzi ośrodek BGW Stables, który jest położony w miejscowości Tubbergen. 


Felix Hassmann (GER) 

Niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik, m.in. srebrny medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni (2017), który ma na koncie ponad sto zwycięstw w konkursach zaliczanych do światowego rankingu FEI. Niemiec bardzo często bierze udział w polskich zmaganiach – do tej pory rywalizował podczas wcześniejszych odsłon Cavaliady, ale jego umiejętności można też było podziwiać w trakcie poznańskiej rywalizacji 4Foulee CSI4*. Warto dodać, że zawodnik zajął 1. miejsce w konkursie Grand Prix, będącym najważniejszym punktem programu Cavaliady Winter Tour (2021).



Kristaps Neretnieks (LAT) & Moon Ray (Cornet Obolensky x Contender)




Kristaps Neretnieks (LAT)

Stały gość kolejnych odsłon Cavaliady, a co istotne, obecnie 98. najlepszy skoczek świata wg FEI, czyli najwyżej sklasyfikowany uczestnik nadchodzących warszawskich zmagań. Łotysz próbował swoich sił podczas np. Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024) oraz Tokio (2020), Mistrzostwach Świata w Herning (2022) oraz Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen (2014).


Angelos Touloupis (GRE) 

Mistrz krajów bałkańskich (2021) i trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken (2021, 2022, 2023). Wielokrotnie wygrywał konkursy podczas cyklu Cavaliada Tour, m.in. Grand Prix Cavaliada Warszawa (2023). Prowadzi austriacki ośrodek Little Creek Farm, w czym wspiera go jego żona, Jenny Fehleisen-Touloupis.


Ales Opatrny (CZE) 

W wywiadzie udzielonym po wygraniu 2-gwiazdkowego konkursu Grand Prix we Wrocławiu (2019) zawodnik powiedział, że bardzo lubi brać udział w polskich zawodach, dlatego chciałby częściej tu przyjeżdżać.  Ales Opatrny ma za sobą udział w m.in. Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2020), Mistrzostwach Świata w Herning (2022), a wcześniej m.in. dwukrotnie próbował swoich sił w finałach FEI World Cup™ (2003, 2005). W światowym rankungu zajmuje 210. miejsce.





Angelos Touloupis (GRE) & Blue Balou 5 (Balou du Rouet x Böckmann’s Cordalme Z)




My Relander (EST)

Przedstawicielka młodszego pokolenia jeźdźców, która rozwijała swoje umiejętności np. poprzez uczestnictwo w Young Riders Academy, prestiżowym programie edukacyjnym skierowanym do skoczków z całej Europy. Zawodniczka jest teraz na czele rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w sublidze północnej, dlatego z całą pewnością da z siebie wszystko! Warto przypomnieć jej udział w cavaliadowym konkursie Grand Prix w Krakowie (2023) – po bezbłędnej rundzie podstawowej przyszedł czas na rozgrywkę, w której amazonka zaliczyła zaledwie jedną zrzutkę. Wzięła udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Paryżu.


Maksymilian Wechta (POL) 

Wielokrotny finalista konkursów międzynarodowych, uczestnik Mistrzostw Świata w Herning (2022), wywalczył wraz z drużyną kwalifikację olimpijską w Pradze. Do jego sukcesów należy zaliczyć wygraną w prestiżowym Grand Prix Cavaliady Poznań (2021) oraz tegoroczny start na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.



My Relander (EST) & Expert (Ustinov x Purioso)

 

 

 

Michał Kaźmierczak (POL) 

Pięciokrotny wicemistrz Polski i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Europy, który jedenaście razy zwyciężał w konkursach rankingowych, w tym w Pucharze Narodów w Linzu w 2016 roku, finalista FEI World Cup Göteborg (2016).

 



Julia Gillmaier & Ding Dong (Diarado x Stalypso)




WKKW 

Zarówno dobrze znani jeźdźcy, jak i zupełnie nowe nazwiska! Cavaliadowe zmagania WKKW-istów świetnie się zapowiadają, zwłaszcza że od zeszłego cyklu można liczyć nie na jeden, a na aż dwa konkursy w ramach cyklu Cavaliada Eventing Tour. Prawo startu otrzymali m.in.: Julia Gillmaier, Paweł Warszawski, Joanna Pawlak – triumfatorka poprzedniej edycji cyklu TRAF Eventing Tour (2023), jak również: Kamila Cygan, Hanna Pogodzińska, Filip Dziuba, Zofia Pogodzińska, Marcel Ważyński i Jakub Wiraszka. Pierwszy raz w historii Cavaliada Eventing Tour na warszawskiej arenie będziemy mogli zobaczyć zawodników z zagranicy, wystąpią przed nami m.in. Aistis Vitkauskas (LTU) oraz Christoffer Forsberg (SWE).

 

Aleksander Fularczyk (POL) & Ares, Edje, Neptun oraz Nuta





POWOŻENIE

Lista przyjętych zawodników obejmuje Polaków, a wystąpią przed nami: Aleksander Fularczyk, Tadeusz Andrys, Bartosz Klupś, Rafał Paszyński, Hubert Kozłowski oraz Maciej Lipny. Do Warszawy zawitają także Sandro Koalick (GER) i Torsten Koalick (GER), oraz nowy dla kibiców Cavaliady Jaroslav Juráň (CZE).

 

Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD)





UJEŻDŻENIE

Na cavaliadowym czworoboku zaprezentują się następujący dresażyści: Agnieszka Gutkowska (POL), Klaudia Hałeła (POL), Karolina Mazurek (POL), Teresa Tomaszewska (POL), Agnieszka Wiśniewska (POL), jak również królowa Cavaliady Sandra Sysojeva (POL), która zdominowała trzy poprzednie odsłony cyklu Dressage Tour (2022, 2023, 2024) i wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu uzyskując historyczny wynik dla Polski. Na listach startowych zobaczymy również zawodniczki Lena Haßmann (GER) oraz Helene Stenshøj Vitkauskas (DEN).




PRZYDATNE LINKI: 

NASZA ZAKŁADKA CAVALIDA 2024/2025

Kalendarz nowego sezonu 

LIVEJUMPING wyniki na żywo

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Bilety 

Program Cavaliady w Warszawie

Propozycje

MASTERLIST

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady 

 





tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Cavaliada