Dublin - koń polskiej hodowli Wicemistrzem Finlandii w WKKW 2015!

Data publikacji: 2015-06-12
Aki Karhappa & Dublin fot. Heidi Lammi
Aki Karhapää & Dublin 

 

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie kolejnego konia polskiej hodowli, startującego w zagranicznyh barwach. Tym razem świetny rezultat osiągnął ogier Dublin ex Dukat (Cajero - Dębogóra/Nible) hod. SK Iwno.

W dniach 5-7 czerwca Dublin występował w Mistrzostwach Finlandii w WKKW, które odbywały się w Ypäjä. Startująć pod fińskim zawodnikiem Aki Karhapää Dublin zajął 2. miejsce w ostatecznej klasyfikacji i wywalczył srebrny medal Mistrzostw Finlandii 2015! Jest to wielki sukces polskiej hodowli. 

 

 

Aki Karhappa & Dublin - medaliści Mistrzostw Finlandii 2015!

 

Rodowód

Dziewięcioletni obecnie Dublin to koń wyhodowany w Stadninie Koni Iwno i pochodzący z doskonałej linii żeńskiej. Jego matką jest klacz pełnej krwi angielskiej Dębogóra (Nible - Dewiza/Antrieb). Poza Dublinem dała ona m.in. brązowego medalistę MPMK w ujeżdżeniu i licencjonowanego ogiera - Denar (Caletto's Son). Z tej samej rodziny żeńskiej wywodziły się ponadto takie ogiery jak Desant xx (Parysów) - czołowy w SK Kadyny czy Dzielżan (Saphir) - czołowy w SK Ochaby i SK Walewice.

Ojcem Dublina jest ogier holsztyński Cajero (Caretino x Alcatraz), który krył w Polsce zaledwie dwa sezony, ale dochował się trzech medalistów Mistrzostw Polski Młodych Koni. Są to wał. Versace L (złoty medal MPMK-B 2014, konie 7-letnie), kl. Inka (brązowy medal MPMK-B 2012, konie 5-letnie) oraz kl. Strona II (złoty medal MPMK-C 2011, konie 4-letnie). Co ciekawe ta ostatnia, podobnie jak Dublin, pochodzi z Iwna i również jest córką klaczy pełnej krwi angielskiej.

 

fot. Heidi Lammi - heidilammi.galleria.fi