Cavaliada Kraków 2023: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2023-02-28
Cavaliada Kraków 2023: Niezbędnik kibica, fot Dava Palej


Ostatnie słowo należy do Krakowa! Stolica Małopolski znów przeprowadzi wielki finał Cavaliady, ale również zakończy zmagania w ramach Pucharu Świata w Lidze Europy Centralnej. Końcówka sezonu zawsze wzbudza największe emocje, dlatego z całą pewnością nikogo nie trzeba dodatkowo zachęcać do śledzenia przebiegu Cavaliady w Krakowie. Jak dotrzeć do Tauron Areny? Co zawarto w programie? Którzy zawodnicy wezmą udział w zmaganiach? Poniższy artykuł kierujemy do kibiców obecnych na miejscu, ale też tych, którzy będą śledzić rozgrywki za pośrednictwem transmisji online.Zapowiedź Cavaliady w KrakowiePODSTAWOWE INFORMACJE

Nazwa: Cavaliada Kraków 2023
Termin: 2-5 marca 2023 r. 
Miejsce: Tauron Arena Kraków (ul. Stanisława Lema 7)Plan widowni
CZYM JEST CAVALIADA?

Cavaliada Tour nie bez powodu jest nazywana wielkim świętem jeździeckim, ponieważ każda odsłona tych zawodów jest gwarancją zobaczenia sportu na najwyższym poziomie i w aż 5 różnych konkurencjach (skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, powożenie, woltyżerka i WKKW), ale i okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą producentów sprzętu jeździeckiego, jak również możliwością obejrzenia np. rozmaitych pokazów czy przebiegu licytacji koni. Na Cavaliadę Tour 2022/2023 składają się następujące etapy: Warszawa (10-13 listopada 2022 r., COS Torwar), Poznań (15-18 grudnia 2022 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie), Sopot (2-5 lutego 2023 r., Ergo Arena) i nareszcie Kraków (2-5 marca 2023 r., Tauron Arena), który przeprowadzi wielki finał.


Nadchodzące dni będą ostatnią możliwością zbierania punktów do rankingów – mowa o następujących zestawieniach: TRAF Eventing Tour (WKKW), Cavaliada Driving Tour (powożenie), Immergas Dressage Tour (ujeżdżenie), Cavaliada Future (skoki w wykonaniu dzieci), Cavaliada Tour (skoki) – ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ w Krakowie odbędzie się też finał Pucharu Świata w Lidze Europy Centralnej, w którym stawką są 3 miejsca uprawniające do startu w finale World Cup w Omasze.
Położenie Tauron Areny 
DOJAZD I PARKING

Tauron Arena jest położona na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny, zaledwie 4 km od centrum miasta. Jak dotrzeć na miejsce? Najwygodniejszą formą dojazdu będzie komunikacja miejska (ROZKŁADY JAZDY), ponieważ wokół obiektu nie brak przystanków tramwajowych i autobusowych. Oto wykaz linii: 

  • Tauron Arena Kraków (al. Pokoju)

tramwaje: 1, 14, 22, 62 (linia nocna)
autobusy: 128, 662 (linia nocna)

  • Tauron Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej i al. Jana Pawła II)

tramwaje: 4, 9, 10, 44, 52, 64 (linia nocna)
autobusy: 124, 128, 424, 664 (linia nocna) 

  • Tauron Arena Kraków (od strony wejścia głównego przy  ul. Lema)

autobusy: 128 


W przypadku ładnej pogody można tu dotrzeć na rowerze – w pobliżu obiektu są wytyczone liczne ścieżki rowerowe, a do tego przy Tauron Arenie umieszczono stojaki, które pomieszczą ok. 200 rowerów. Zmotoryzowanym na pewno pomoże poniższa mapka, ponadto warto dodać, że na miejscu znajduje się duży parking (płatność
online lub gotówką przy wjeździe). 

INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Infrastruktura Tauron Areny jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu poruszanie się po obiekcie będzie bezproblemowe i komfortowe. Rampy podjazdowe są zlokalizowane przy schodach głównych (od strony ul. Lema oraz parku Lotników Polskich), ponadto można też skorzystać z darmowych miejsc parkingowych (wszystkie są widoczne i dobrze oznakowane), a pośród innych udogodnień można wymienić dostosowane łazienki, obniżone krawężniki czy lady przy kasach biletowych. Na miejscu będzie też obecna obsługa Tauron Areny, która z przyjemnością rozwieje ewentualne wątpliwości (nr tel. 12 349 11 02).

PROGRAM I PLAN TRANSMISJI

Od czwartkowej małej rundy (godz. 8:15) aż do niedzielnego konkursu Last Chance (godz. 18:15), który zamknie ostatnią Cavaliadę tego sezonu. Program będzie wypełniony po brzegi i bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szczegółową rozpiskę można znaleźć TUTAJ.

LISTY ZAWODNIKÓW I WYNIKI

Listy zakwalifikowanych zawodników można sprawdzić tutaj: CSI i pozostałe konkurencje, natomiast już same wyniki będą publikowane na żywo na stronie zawodykonne.com. Podsumowania niektórych konkursów pojawią się na equista.pl, dlatego warto zapisać sobie w przeglądarce naszą zakładkę Cavaliada Tour 2022/2023.Sandra Sysojeva (LTU) w Krakowie
TARGI

Producenci m.in. smaczków i pasz dla koni, sprzętu jeździeckiego, przyczep czy elementów wyposażenia stajni – wszyscy pod jednym dachem, by wziąć udział w targach, które stanowią nieodłączną część każdej Cavaliady. W Krakowie nie będzie inaczej, dlatego warto przewidzieć trochę czasu na zwiedzanie licznych stoisk! 

CAVALIADOWE GADŻETY

Oferta oficjalnego sklepiku Cavaliady jest naprawdę zróżnicowana zarówno pod kątem asortymentu, jak i cen (zaczynają się już od 15 zł). Wśród proponowanych gadżetów z logo wydarzenia można znaleźć np.: torby, bluzy, maseczki, kominy, kamizelki czy czapraki, a z pełną ofertą można zapoznać się TUTAJ.

PUNKTY GASTRONOMICZNE

W trakcie Cavaliady będzie można zakupić przekąski w kioskach sprzedażowych lub food truckach, a ponadto kibice będą mogli odwiedzić kawiarnię (poziom 1.) oraz Restaurację Północną (poziom B).

BANKOMAT

Bankomat jest zlokalizowany w środku Tauron Areny, a konkretnie tuż obok recepcji. 


Przydatne linki: 

NASZA ZAKŁADKA CAVALIADA 2023/2023

Kalendarz nowego sezonu 

Program i plan transmisji TV

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Tauron Arena