Cavaliada Sopot 2023: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2023-02-01
Małgorzata Ciszek-Lewicka (POL) & Ici, fot Dava Palej Timeless Photography
Małgorzata Ciszek-Lewicka (POL) & Ici (Durango VDL x Harley) 
W najbliższy czwartek rozpocznie się sopocka odsłona Cavaliady Tour 2022/2023, będąca przedostatnim etapem tegorocznego sezonu zawodów, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym  „Niezbędnikiem kibica”, który z pewnością ułatwi zorganizowanie podróży do Ergo Areny, ale też pomoże w planowaniu śledzenia zmagań dresażystów, skoczków, powożących i WKKW-istów. Jak prezentuje się program? Czy na miejscu będzie można coś przekąsić? Gdzie znajdują się szatnie? Na jakie udogodnienia mogą liczyć osoby niepełnosprawne? Tak było rok temu!
PODSTAWOWE INFORMACJE 

Nazwa: Cavaliada Sopot 2023

Termin: 2-5 lutego 2023 r.  

Adres: Ergo Arena (plac Dwóch Miast 1) 


CZYM JEST CAVALIADA? 

Cavaliada to cykl międzynarodowych zawodów jeździeckich, które odbywają się w kilku miastach i w różnych konkurencjach. Ten sezon obejmuje rozgrywki w Warszawie (10-13 listopada 2022 r.), Poznaniu (15-18 grudnia 2022 r.), Sopocie (2-5 lutego 2023 r.) i Krakowie (2-5 marca 2023 r.), który będzie gospodarzem wielkiego finału, a program każdej odsłony obejmuje zmagania w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody, WKKW i powożeniu. Zawodnicy walczą o punkty rankingowe, które po końcowym podliczeniu wyłonią zwycięzców poszczególnych konkurencji. Uzupełnieniem każdej Cavaliady są też m.in. targi sprzętu jeździeckiego, pokazy i liczne atrakcje dodatkowe.


DOJAZD I PARKING

Wszystkie drogi prowadzą do Ergo Areny! Zorganizowanie dojazdu nie będzie żadnym problemem, ponieważ istnieje wiele możliwości dostania się na miejsce. Oto one: Szybka Kolej Miejska (przystanki Sopot Wyścigi, Gdańsk Żabianka), komunikacja miejska – tramwaj (nr 2, 4 i 5 – przystanek Gospody/Pomorska, nr 6 i 8 – przystanek Osiedle Wejhera) lub autobus (nr 148 i N12 – Gospody/Gdańsk, nr 227 – Pomorska/Gdańsk, nr N4 – Jelitkowo/Gdańsk), trolejbus (nr 31).

Organizator zachęca kibiców do korzystania z wyżej wymienionych środków transportu, ponieważ parking będzie całkowicie wyłączony z użytku ze względu na konieczność przygotowania tam zaplecza technicznego, rozprężalni i magazynu.


MAPKA OBIEKTU

Gdzie znajduje się wejście do obiektu? W którym miejscu usytuowano kasy? Wszystko wyjaśni poniższa mapka Ergo Areny. 


Będąc już w środku, warto mieć pod ręką poniższą mapkę rozmieszczenia siedzisk dla publiczności.


PROGRAM

Cavaliadę w Sopocie rozpocznie czwartkowy konkurs małej rundy (8:00), a ostatnim punktem programu będzie niedzielne starcie Last Chance (17:30). Każdy dzień będzie obfitował w różnorodne konkursy, które będa przeplatane pokazami – szczegółową rozpiskę można znaleźć TUTAJ.


ZAWODNICY

Do udziału w cavaliadowych zawodach CSI w Sopocie przyjęto ostatecznie niemal 250 par z 8 krajów (Austrii, Niemiec, Grecji, Litwy, Polski, Uzbekistanu, Azerbejdżanu i Ukrainy), a blisko 50 zakwalifikowanych zawodników startuje w konkursach zaliczanych do światowego rankingu FEI. Kibice będą mogli zobaczyć wielu znanych jeźdźców, wśród których pojawia się m.in.: Evita Vismeryte (LTU), Christoph Amelong-Heiden (GER), Daria Kobiernik (POL), Krzysztof Ludwiczak (POL), Bekzod Kurbanov (UZB), Matas Petraitis (LTU), Mściwoj Kiecoń (POL) czy Dawid Skiba (POL). Więcej nazwisk można znaleźć TUTAJ.Paweł Warszawski (POL) & Fuerta (Izaurus x Contender Son) 
LISTY STARTOWE I WYNIKI 

Listy startowe i wyniki będą publikowane na stronie zawodykonne.com, za to szczegółowe podsumowania najważniejszych konkurs będzie można znaleźć w naszej zakładce Cavaliada Tour 2022/2023UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Ergo Arena i tereny wokół obiektu są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oto wykaz niektórych udogodnień: wygodnie wejście (B3), platformy dla osób na wózkach ich opiekunów (kondygnacja III), odpowiednie dostosowane sektory (kondygnacja III, sektory: 306, 312, 318, 324), łazienki (kondygnacja III – 4 toalety, kondygnacja I – 4 toalety) czy wypożyczenia urządzeń audio wspomagających słuch (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, nr tel. 58 76 72 101). 


CAVALIADOWE GADŻETY 

Gadżety z logo jakiejś imprezy przeważnie sprawdzają się wyłącznie w trakcie wydarzenia, produkty oferowane przez sklep Cavaliady przydadzą się również w życiu codziennym – mowa tu o np. kamizelkach jeździeckich, czaprakach, koszulkach treningowych, czapkach czy kominach. Ceny zaczynają się już od 15 zł, a z pełną ofertą sklepu można zapoznać się TUTAJ.


TRANSMISJA

Przebieg całej Cavaliady będzie można oglądać na stronie live.cavaliada.pl (warto dodać, że relacja będzie tu uzupełniona o komentarze ekspertów czy wywiady z zawodnikami), a wybrane konkursy będą też transmitowane na kanale TVP Sport.Anna-Maria Gawłowska (POL) & Cardamon (Pegasus HB x Compliment
SZATNIE

Obiekt posiada dużą szatnie (4 tys. numerków). Korzystanie z niej nie jest obowiązkowe, choć na pewno ułatwi komfort uczestnictwa w imprezie. Za pozostawienie jednej sztuki nakrycia trzeba będzie zapłacić 5 zł, przy czym w grę będzie wchodzić jedynie gotówka (nie da się  zapłacić kartą).


PUNKTY GASTRONOMICZNE

Punkty są zlokalizowane w różnych miejscach Ergo Areny, więc znalezienie ich na pewno nie będzie długo trwało. Uwaga! Spożywanie posiłków będzie dozwolone wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Zaprzęgi w Sopocie

Przydatne linki: 

NASZA ZAKŁADKA CAVALIADA 2023/2023

Kalendarz nowego sezonu 

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography