Z-Festival Polska 2022: Wyniki ringów finałowych

Data publikacji: 2022-07-05
Kassama O2 Z,  fot Oliwia Chmielewska/mat prasowe
Kassama O2 Z (Kassander van’t Roosakker x Darco)Dolnośląska Stadnina Koni Kruszyńscy (ul. Leśna 28, 55-120 Rościsławice) była gospodarzem tegorocznej odsłony 
Z-Festival Polska, którą przeprowadzono w ostatnią sobotę (3 lipca). Sędziowie z Belgii ocenili łącznie 30 źrebiąt, a tak całe wydarzenie podsumował Louis de Cleene, jeden z członków komisji sędziowskiej: „Trzeba przyznać, że w tym roku klaczki prezentowały zauważalnie wyższy poziom niż ogierki. Bardzo wyraźnie widzimy rosnący z roku na rok poziom hodowli w Polsce, rosnącą jakość źrebiąt. Musimy jednak zwrócić uwagę na kondycję kilku źrebiąt, która naszym zdaniem była niewystarczająca. Należy pamiętać, że odrobaczanie stanowi ważny element odchowu źrebiąt”. Wyniki ringów finałowych można zobaczyć poniżej! 


W decydującej części wydarzenia komisja oceniła 6 klaczek i 5 ogierków


Przed komisją sędziowską – w jej składzie znaleźli się Floris van Leuken i Louis de Cleene – zaprezentowało się łącznie 30 źrebiąt, które były podzielone na dwie grupy, tzn. Klaczki 2022 i Ogierki 2022. Do ścisłego finału w obrębie pierwszej z nich awansowało 6 uczestniczek, a ostatecznie tytułem czempionki wyróżniono klacz Kassama O2 Z (Kassander van’t Roosakker – Panama du Seigneur/Darco), wyhodowaną przez Tomasza Olszewskiego i należącą do Renaty Osieckiej. Oto uzasadnienie decyzji, które przedstawił Louis de Cleene: „To klaczka w znakomitym typie sportowym, dokładnie w takim w jakim chcielibyśmy oglądać źrebięta, w dodatku obdarzona świetnym ruchem. Jest ona córką jednej z najlepszych klaczy hodowlanych na świecie Panama du Seigneur. Jedyne do czego mieliśmy drobne zastrzeżenia to fundament, który mógłby być mocniejszy”. Spośród ogierków najwyższą notę otrzymał Tangelo Ta Belle KG Z (Tangelo van de Zuuthoeve – Hannabelle Van 't Roosakker Z/Harley VDL), którego zarówno hodowcą, jak i właścicielem jest Krzysztof Górski. Tak Louis de Cleene opisał zwycięzcę: „To bardzo silny i efektowny źrebak, na długiej nodze, w nowoczesnym sportowym typie, w dodatku obdarzony znakomitym ruchem. Kryjąc klacz Tangelo van de Zuuthoeve należy pamiętać, aby dobierać do niego klacze z krwią”. 


Od lewej: Floris van Leuken i Louis de CleeneZ-FESTIVAL POLSKA 2022 – WYNIKI RINGÓW FINAŁOWYCH

KLACZKI 

1. Kassama O2 Z (Kassander van’t Roosakker – Panama du Seigneur/Darco) – 41,5 pkt

hod. Tomasz Olszewski, wł. Renata Osiecka

2. Cassidy Plus Z (Comilfo Plus Z – Crocozula/Contendro II) – 41 pkt

hod. i wł. Iwona i Przemysław Kruszyńscy

3. Oh Valentina MZ Z (Omano BC – Cornetta van Obolensky MZ Z/Cornet Obolensky) – 40 pkt

hod. i wł. Michał Zdebel

OGIERKI 

1. Tangelo Ta Belle KG Z (Tangelo van de Zuuthoeve – Hannabelle Van 't Roosakker Z/Harley VDL) – 41,75 pkt

hod. i wł. Krzysztof Górski

2. Verdini G&O Z (Verdi TN x Candillo) – 40 pkt

hod.i wł. Krzysztof Górski & Tomasz Olszewski

3. Cortino Z (Check In – Cortina 179/Copito) – 39,5 pkt

hod. i wł. Iwona i Przemysław Kruszyńscy & Tal Milstein


Tangelo Ta Belle KG Z (Tangelo van de Zuuthoeve x Harley VDL)Serdecznie gratulujemy hodowcom i właścicielom wyróżnionych źrebiąt! Wyrazy uznania należą się też gospodarzowi Z-Festival Polska 2022, czyli Stadninie Koni Kruszyńscy, ponieważ całe wydarzenie było naprawdę świetnie zorganizowane.
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatów: mat. prasowe, fot. Oliwia Chmielewska/mat. prasowe