Z-Festival Polska 2022: Panel zgłoszeń już otwarty

Data publikacji: 2022-06-09
Z-Festival 2021, fot. mat. prasowePolski oddział Zangersheide zaprasza hodowców i właścicieli koni do zgłaszania źrebiąt (rocznik 2022) do tegorocznej odsłony Z-Festival Polska. Już trzecia edycja wydarzenia (o debiucie imprezy można pisaliśmy TUTAJ) odbędzie się 2 lipca w dolnośląskiej Stadninie Koni Kruszyńscy (ul. Leśna 28, 55-120 Rościsławice), a w programie znajdzie się nie tylko ocena zakwalifikowanych klaczek i ogierków, ale też spotkanie z ekspertką Sylwią Łozowską czy Breeders Party.


Klaczka A-Prima Silva Z (Ace Rg Z x Cassini II) i ogierek Aprillis Silva Z (Ace Rg Z x Cassini II) na Z-Festival 2021Na dzień przed wydarzeniem zaplanowano wieczorek zapoznawczy (tzn. 1 lipca, godz. 19:00), natomiast właściwa część imprezy ruszy kolejnego dnia o godz. 10:00. Gwoździem programu będzie oczywiście ocena źrebiąt, następnie będzie można posłuchać wykładu Sylwii Łozowskiej na temat embriotransferu, a ostatni przewidywany punkt spotkania to Breeders Party. Rok temu w trakcie wydarzenia oceniono 50 źrebiąt, ale w tej edycji organizator spodziewa się nawet podwojenia tego wyniku, dzięki czemu całość będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Ponadto organizator potwierdził, że na miejscu na pewno pojawią się Louis de Cleene i Floris van Leuken, główny specjalista ds. hodowli Zangersheide.


Bliźnięta A-Prima Silva Z (Ace Rg Z x Cassini II) i Aprillis Silva Z (Ace Rg Z x Cassini II) podczas prezentacji Do udziału w Z-Festival Polska można zgłaszać źrebięta bez paszportów, lecz koniecznie z wpisem do księgi Zangersheide. Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie poprzez oficjalny 
Panel Zgłoszeniowy Zangersheide
Przydatne linki:

Zangersheide  

Zangersheide Poland 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Stadnina Koni Kruszyńscy 

Panel Zgłoszeniowy Zangersheide

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Zangersheide Poland/mat. prasowe