Weihegold OLD pożegnana w Lipsku

Data publikacji: 2022-04-13
Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro x Sandro Hit) w Lipsku, fot. FEI Dressage/Facebook
Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro x Sandro Hit) w Lipsku Trudno będzie wyobrazić sobie czworoboki świata bez obecności 17-letniej Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro – Weihevoll/Sandro Hit), która wraz z Isabell Werth (GER) tworzyła jeden z najpopularniejszych duetów we współczesnym ujeżdżeniu! Oldeburską klacz pożegnano podczas finału FEI World Cup™ w Lipsku, w dodatku dosłownie chwilę po wywalczeniu przez nią brązu w konkursie Grand Prix Freestyle. Naprawdę trudno o lepsze zakończenie kariery sportowej! 


Pożegnanie klaczy Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro x Sandro Hit)Kara Weihegold OLD przyszła na świat 7 lipca 2005 r. w Niemczech. Jej ojcem był niezrównany oldenburski Blue Hors Don Schufro (Donnerhall – Fiesta/Pik Bube I), doskonały sportowiec oraz wizytówka duńskiej stacji ogierów Blue Hors, natomiast na matkę wybrano córkę ogiera Sandro Hit (Sandro Song – Loretta/Ramino), uznwanego za jednego z najcenniejszych reproduktorów.
Weihegold OLD & Isabell Werth szybko zawładnęły czworobokami, a spośród długiej listy ich wspólnych sukcesów na pewno warto przywołać zdobycie srebra w klasyfikacji indywidualnej i złota w drużynowej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), ponadto także złotych medali podczas finałów FEI World Cup™ w Omasze (2017), Paryżu (2018) i Göteborgu (2019), jak również srebra i złota na Mistrzostwach Europy w Hagen (2021)


Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro x Sandro Hit) podczas konkursu GP Freestyle w Lipsku (2022)Ceremonia pożegnania klaczy odbyła się w sobotę późnym wieczorem (9 kwietnia) tuż po zakończeniu konkursu FEI Dressage World Cup™ Final – Grand Prix Freestyle, w którym Weihegold OLD i niemiecka amazonka wywalczyły brązowy medal. Para po raz ostatni zaprezentowała się na czworoboku, a publiczność nie szczędziła braw. Życzymy długiej i spokojnej emerytury! tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI Dressage/Facebook Konie - zobacz rodowody

Weihegold (Weihegold OLD)