Cavaliada Poznań 2021: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2021-12-16
Cavaliada Lublin 2019: Niezbędnik kibica

W końcu przyszedł czas na drugą odsłonę Cavaliady tego sezonu, dlatego to najlepsza pora na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami, które zebraliśmy dla Was w naszym „Niezbędniku kibica”. Jak zorganizować dojazd na miejsce? Co obejmuje program? Czy obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych? Gdzie będzie można śledzić wyniki? Czy organizator przygotował możliwość obejrzenia zmagań online? Odpowiedzi można znaleźć poniżej! 


Plakat wydarzeniaPODSTAWOWE INFORMACJE 

Nazwa: Cavaliada Poznań 2021

Termin: 16-19 grudnia 2021 r. 

Adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)

CZYM JEST CAVALIADA? 

Cavaliada to wielkie święto jeździectwa, które w tej edycji obejmuje etapy w Warszawie (11-14 listopada 2021 r.), Poznaniu (16-19 grudnia 2021 r.), Sopocie (20-23 stycznia 2022 r.) i Krakowie (17-20 lutego). Każda odsłona to gwarancja bogatego programu sportowego i dodatkowego, możliwość zobaczenia rywalizacji w kilku konkurencjach (mowa o skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW, powożeniu i woltyżerce) czy świetna okazja do przejrzenia oferty targów akcesoriów jeździeckich. Podczas kolejnych odsłon zmagań zawodnicy zbierają punkty do poszczególnych rankingów, na podstawie czego w lutym zostaną wyłonieni zwycięzcy. Organizator zawsze stara się wprowadzać jakieś zmiany, by ciągle zaskakiwać kibiców – w tej edycji Cavaliady Tour m.in. pojawiła się nowa lokalizacja (Sopot), a ponadto zmagania w ujeżdżeniu podniesiono do poziomu Grand Prix.

DOJAZD I PARKING

Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone w centrum miasta, dzięki czemu dojazd z pewnością będzie wygodny i bezproblemowy! W przypadku wybrania komunikacji miejskiej – rozkłady jazdy są dostępne TUTAJ – należy wysiąć na przystanku Bałtyk i następnie skierować się w stronę wejścia głównego (to zaledwie 200 m). Podróż z nawet najodleglejszego zakątka Polski też nie będzie kłopotliwa, ponieważ stacja Poznań Główny (PKP i PKS) również jest zlokalizowana blisko MTP (ok. 1 km). Kierowcy mogą skorzystać z poniższej mapki: 
Co istotne, parking przy MTP będzie nieczynny (powodem jest bardzo duża ilość zgłoszonych koni, która przekłada się na konieczność zapewnienia miejsca dla wszystkich przyczep i koniowozów), dlatego zmotoryzowani kibice są proszeni o parkowanie przy Dworcu Głównym w Poznaniu, pod rondem Kaponiera i na terenie CH Avenida.

MAPKA OBIEKTU

Jak odnaleźć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich? Z pewnością pomocna będzie poniższa grafika, na której zaznaczono wszystkie najważniejsze elementy. 


PROGRAM

Jak już wspomniano, bogaty program to wręcz wizytówka Cavaliady! Zmagania w Poznaniu zostaną przeprowadzone na aż dwóch arenach, a część sportowa obejmie rywalizacje w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, WKKW i woltyżerce. Ważnym elementem wydarzenia będzie też debiut licytacji Cavaliada Horse Auction, ale na uwagę zasługują także liczne pokazy dodatkowe. Pierwszy punktem programu są czwartkowe zmagania w ramach małej rundy (7:45), a wszystko zakończy niedzielny konkurs Grand Prix Freestyle (18:30). Pełna rozpiska jest dostępna TUTAJ.

ZAWODNICY

Chęć udziału w zawodach wyraziło aż 700 zawodników, co bardzo dobrze pokazuje wysoki poziom zainteresowania. Ostatecznie przyjęto 500 jeźdźców, a wśród nich szereg gwiazd! Na starcie w Poznaniu pojawią się np. Andre Thieme (GER), Pius Schwizer (SUI), Felix Hassman (GER) czy Jur Vrieling (NED), jak również bardzo silna reprezentacja Polski. Więcej informacji na temat zawodników można znaleźć TUTAJ.

LISTY STARTOWE I WYNIKI 

Listy startowe i wyniki będą publikowane na stronie zawodykonne.com, a podsumowania najważniejszych konkursów będzie można znaleźć w naszej zakładce Cavaliada Tour 2021/2022.


Aleksandra Szulc (POL) & Breakdance (Fred x Carbano) w WarszawieUDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (odpowiednio dostosowane windy czy toalety, podjazdy oraz szersze drzwi), a w przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji można skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami gospodarzy zawodów (info@mtp.pl, 618 692 000).

CAVALIADOWE GADŻETY 

Cavaliada Shop oferuje szereg produktów z logo zawodów, w tym np. bluzy, worki na plecy, maseczki, kurtki, kamizelki, koszulki czy kominy. Ceny zaczynają się już od 15 zł, dlatego na pewno każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń.

TRANSMISJA

Śledzenie przebiegu poszczególnych konkursów będzie możliwe na stronie live.cavaliada.pl.


Do zobaczenia na miejscu!

 Przydatne linki:

PROGRAM Cavaliada Poznań 2021

Nasza zakładka CAVALIADA

Strona internetowa Cavaliady  

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku

Wyniki na żywo

Lista zawodników (skoki)

Instagram Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography