Cavaliada Poznań 2021: Aż 5 konkurencji na dwóch arenach!

Data publikacji: 2021-11-25
Cavaliada w Poznaniu, fot. Cavaliada


Warszawska Cavaliada stanowiła otwarcie nowego sezonu Cavaliady, a teraz przed nami kolejna odsłona, która odbędzie się w dniach 16-19 grudnia 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizator zapowiedział przeprowadzenie konkursów w aż 5 konkurencjach jeździeckich, jak również pojawienie się nowości, w dodatku nie tylko sportowych! 


Agnieszka Wiśniewska (POL & Tara (De Niro x Ferro) w PoznaniuProgram sportowy obejmie rywalizacje w aż 5 konkurencjach (skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW, powożeniu i woltyżerce), które zostaną przeprowadzone na dwóch arenach. Najwięcej konkursów będzie związanych oczywiście ze skokami, co wynika z międzynarodowego charakteru tych zawodów! Piątkowa duża runda, sobotni finał średniej rundy i niedzielny konkurs Grand Prix (z pulą nagród w wysokości  200 tys. złotych; wyższa grupa rankingowa LR – grupa C) to zmagania zaliczane do światowego rankingu FEI, przy czym trzeba tu zauważyć, że ostatni z wymienionych będzie też zaliczany do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. W programie nie zabraknie również widowiskowych konkursów skoczków, czyli Venus vs. Mars w nowej formule, Potęgi Skoku, Speed & Music czy sztafety, będącej częścią Cavaliady Future, tzn. weekendowych zawodów dla najmłodszych skoczków. 


Wojciech Wojcianiec i Henryk Święcicki na Cavaliadzie w PoznaniuSportową nowością będą np. zawody CSI Amatorów z konkursami 110-115 cm, ale na uwagę zasługują również zmagania CSI młodych koni dla 6- i 7-latków, konkurs w woltyżerce oraz CSI1* z małą (120-125 cm) i dużą rundą (130-135 cm). Mnóstwo emocji wzbudzą też drugie etapy Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, TRAF Eventing Tour oraz Cavaliady Dressage Tour, których wyniki z pewnością przyniosą znaczące zmiany w poszczególnych rankingach. 


Plakat aukcji Cavaliada Horse AuctionW programie dodatkowym znajdą się pokazy przygotowane przez zespół La Pattat Dutka & Franczak Horse Show i Polski Związek Hodowców Koni, atrakcje dla dzieci (w tym np. przejażdżki na kucykach) i Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, a ponadto Cavaliada w Poznaniu będzie też gospodarzem pierwszej edycji licytacji
Cavaliada Horse Auction,  w ramach której zaprezentowane zostaną konie 2- i 3-letnie. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Cavaliada