Luciana Diniz (POR) zawieszona przez FEI?

Data publikacji: 2021-10-29
Luciana Diniz (POR), fot. luciana-diniz.com
Luciana Diniz (POR)W bazie danych Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej pojawił się dopisek o czasowym wycofaniu Luciany Diniz (POR) ze sportu, co zaniepokoiło fanów Portugalki. Zawodniczka nie będzie brała udziału w żadnych zawodach aż do 27 marca 2022 r. – skąd taka decyzja FEI?


Luciana Diniz (POR) cieszy się ugruntowaną pozycją w świecie skoków przez przeszkody – amazonka ma na koncie np. czterokrotny udział w Igrzyskach Olimpijskich (2004, 2012, 2016, 2020) czy zwycięstwo całego cyklu Longines Global Champion Tours (2015), ponadto ta uwielbiana przez oddane grono fanów zawodniczka jest też twórczynią koncepcji G.R.O.W. oraz autorką książek Jump 4 Your Dreams! i Fit 4 Gold. Diniz po raz ostatni zaprezentowała się podczas wrześniowych zawodów CHIO Aachen, gdzie wraz 12-letnim wałachem Vertigo du Desert (Mylord Carthago – Kamelia des Brumes/Robin II Z) zajęła 2. miejsce w 5-gwiazdkowym konkursie Turkish Airlines – Prize of Europe


W bazie danych FEI przy nazwisku Diniz widnieje duży czerwony napis, głoszący wycofanie zawodniczki ze sportu w dniach od 27 września br. do 27 marca 2022 r. Czy fani mają czego się obawiać? Na Diniz nie nałożono żadnej kary, a wspomnianą zmianę w bazie wprowadzono na podstawie zwolnienia lekarskiego, dostarczonego przez amazonkę. Luciana zmaga się z przejściowymi problemami z kręgosłupem, które jednak wymuszają czasowe zrezygnowanie z jazdy konnej. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i następnie na parkur! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. luciana-diniz.com