Kalendarz LGCT 2021 bez Nowego Jorku i finału w Szanghaju

Data publikacji: 2021-09-10
Kompleks sportowy X-Bionic Sphere, fot. X-Bionic Sphere
X-Bionic SphereOrganizator zawodów Longines Global Champion Tour i Global Champions League zmienił końcówkę rozpiski
kalendarza tego sezonu, usuwając z niego etap w Nowym Jorku oraz finał w Szanghaju i jednocześnie wprowadzając nową lokalizację. Któremu miastu przyznano rolę gospodarza i co jest przyczyną zmian? 


Ostatnim etapem podstawowym miała być rywalizacja w Nowym Jorku (24-26 września), natomiast na gospodarza spotkania finałowego wyznaczono Szanghaj (22-24 października) – obecnie te miasta już nie widnieją w kalendarzu LGCT, a na ich miejsce wskoczyła miejscowość Šamorín (Słowacja), w której odbędzie się zarówno zwykły etap LGCT i GCL (15-17 października), jak i finał sezonu (21-23 października). Wszystkie konkursy zostaną rozegrane na terenie kompleksu sportowego X-Bionic Sphere, położonego tuż nad brzegiem Dunaju i bardzo blisko granicy z Węgrami. Ten imponujący obiekt zajmuje powierzchnię ponad 100 ha, a powstał z myślą o sportowcach, którzy przygotowują się do igrzysk olimpijskich, dzięki czemu tutejsza infrastruktura pozwala na przeprowadzanie treningów w aż 26 dyscyplinach olimpijskich. Ośrodek X-Bionic Sphere jest też oczywiście w pełni dostosowany do potrzeb jeźdźców i ich koni. 


Powodem tej zmiany była wciąż niepewna sytuacja związana z epidemią, wynikające z tego ograniczenia i liczne problemy logistyczne. Sam organizator przyznał, że ta decyzja była bardzo trudna, ale niestety konieczna. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. x-bionicsphere.com