Charlie Watts nie żyje

Data publikacji: 2021-08-24
Charlie Watts, fot. Karol Rzeczycki


We wtorek 24 sierpnia, w wieku 80 lat zmarł perkusista The Rolling Stones Charlie Watts. Ten barwny artysta był jednym z najbardziej znanych muzyków, w 2007 roku został sklasyfikowany przez Stylus Magazine na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych na świecie. Przez wiele lat wraz z żoną Shirley Watts byli miłośnikami koni czystej krwi arabskiej.

 

Charlie i Shirley Watts podczas Al Khalediah European Arabian Horse Festival w Nowych Wrońskach (2018)Charles „Charlie” Robert Watts urodził się 2 czerwca 1941 w Londynie. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w latach 60., kiedy to grywał w klubach bluesowych. Po kilku latach dołączył do Keitha Richardsa, Micka Jaggera i Briana Jonesa, czyli zespołu The Rolling Stones, który z biegiem lat uzyskał miano kultowego. Odwiedzał Polskę nie tylko ze względu na koncerty. Razem z żoną Shirley Watts pasjonował się końmi czystej krwi arabskiej, bywał na Pride of Poland, czempionatach oraz pokazach. Przy okazji odwiedzin często nabywali polskiej hodowli konie, które były perłami w ich „kolekcji”.


„Z ogromnym smutkiem ogłaszamy śmierć naszego ukochanego Charliego Wattsa. Odszedł on dziś spokojnie w londyńskim szpitalu w otoczeniu swojej rodziny. Charlie był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także członkiem The Rolling Stones i jednym z największych perkusistów swojego pokolenia” – ogłoszono w oświadczeniu, które przedstawił prasie rzecznik Charliego Wattsa.
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Karol Rzeczycki