Świetna klacz Martina Fuchsa w rękach Polaka

Data publikacji: 2021-08-06
Martin Fuchs (SUI) & Chica B Z (Canturano I x Berlin), fot. CHIO Aachen 2019
Martin Fuchs (SUI) & Chica B Z (Canturano I x Berlin)Rewelacyjna wiadomość dla fanów polskich skoków przez przeszkody! Klacz Chica B Z (Canturano I – Bolanda/Berlin), która dotychczas tworzyła bardzo udany duet z Martinem Fuchsem (SUI), została zakupiona przez polskiego kupca, a następnie powierzona jednemu z najlepszych krajowych skoczków.


Bezbłędny przejazd Martina Fuchsa (SUI) & klaczy Chica B Z (Canturano I x Berlin)Klacz Chica B Z (Canturano I – Bolanda/Berlin) przyszła na świat 9 czerwca 2009 roku w holenderskiej stajni L.C.J. Berben & J.L.J. Berben, a jej rodowód był niemal gwarancją sukcesu. Ojciec Canturano I (Canturo – Madonna IV/Coriano) to holsztyński ogier, który ma na koncie sukcesy zarówno w sporcie, jak i hodowli – w skokach przez przeszkody rywalizował na poziomie Grand Prix, a w 2005 r. został uznany podczas Körungu Holsztyńskiego w Neumünsterze. A co z matką? Klacz Bolanda (Berlin – Lolanda B Z/Lord Calando) rasy KWPN to córka ogiera Berlin (Cassini I – Estia/Caretino 2)
, zdobywcy złota w klasyfikacji drużynowej podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Akwizgranie (2006) oraz prestiżowego tytułu Keur. W 2016 r. Chica B Z dołączyła do stawki Martina Fuchsa (SUI), zajmując 1. miejsce w ich pierwszej wspólnej rywalizacji, tzn. dwufazowym konkursie CSIYH1* w Gorla Minore (2016). W kolejnych latach para wywalczyła też np. 1. miejsce w 2-gwiazdkowym Grand Prix w Kreuth (2018), ponadto odniosła zwycięstwa w 5-gwiazdkowych zmaganiach w Stuttgarcie (2019), Paryżu (2019) i Londynie (2019), jak również triumfowała w drużynowych zawodach Global Champions League w Cascais/Estoril (2019) i Madrycie (2019).


Martin Fuchs (SUI) & Chica B Z (Canturano x Berlin) podczas zmagań LGCT (2019)W styczniu br. konia kupił Bartosz Adamus, który następnie powierzył klacz Natalii Czernik (POL), członkini kadry narodowej. Amazonka & Chica B Z wzięły udział w zmagania CSI1* w Lier (2021) i CSI2* w Valkenswaard (2021), a potem właściciel klacz zdecydował o zmianie jeźdźca – tym razem wodze przejmie Jarosław Skrzyczyński (POL), który z pewnością zadba o dalszy rozwój tej wyjątkowo jezdnej i skocznej klaczy. Życzymy udanej współpracy i samych przejazdów na czysto! tekst i opracowanie: equista.pl, fot. CHIO Aachen 2019, Stefano Grasso/GCL


Konie - zobacz rodowody

Chica B Z