Jos Verlooy (BEL) & Igor nie wezmą udziału w IO

Data publikacji: 2021-06-09
Jos Verlooy (BEL) & Igor (Emerald x Nabab De Reve), fot. Jos Verlooy/Facebook
Jos Verlooy (BEL) & Igor (Emerald x Nabab De Reve)Igrzyska Olimpijskie w Tokio (23 lipca-8 sierpnia) zbliżają się wielkimi krokami, dlatego nie sposób wyobrazić sobie smutku Josa Verlooya (BEL), który niedawno poinfomował swoich fanów o tym, że niestety nie weźmie udziału w tych zmaganiach. Dlaczego zawodnik podjął taką decyzję?


Jos Verlooy (BEL) & Igor (Emerald x Nabab De Reve) podczas ME w Rotterdamie (2019)Ostatnie lata to czas Josa Verlooya (BEL), o czym najdobitniej świadczy to, że ten 26-letni skoczek zajmuje obecnie 14. miejsce w światowym rankingu FEI. Belg jest m.in.
brązowym i złotym medalistą Mistrzostw Europy w Rotterdamie (2019), a całkiem niedawno wraz z Laurą Kraut (USA) zajął 1. miejsce podczas 5-gwiazdkowych zmagań ekip w ramach Global Champions League w Valkenswaard (2021). W ostatnim czasie zawodnik skupiał się przede wszystkim na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, do których zakwalifikował się wraz z wałachem Igorem (Emerald – Tinica/Nabab De Reve)


Wpis Josa Verlooya (BEL) na FacebookuNiedawna kontuzja 13-letniego Igora sprawiła, że zawodnik był zmuszony podjąć decyzję o wycofaniu się z udziału w IO, tym samym oddalając w czasie swój olimpijski debiut. Oczywiście nie było to łatwe, jednak zdrowie Igora jest najważniejsze –  teraz cały zespół troskliwie opiekuje się koniem, a wałach dostanie tyle czasu, ile będzie potrzebował, by na spokojnie wrócić do zdrowia i formy. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Jos Verlooy/Facebook