Festiwal Jeździecki Baborówko 2021: Mistrzowie powożenia w Baborówku

Data publikacji: 2021-05-24
Bartłomiej Kwiatek fot Dava Palej Timeless Photography
Bartłomiej Kwiatek (POL) 


Festiwal Jeździecki Baborówko kojarzy się przede wszystkim z WKKW – przypomnijmy, że swój udział w tegorocznej odsłonie zawodów
potwierdzili już m.in. Ingrid Klimke (GER) czy Michael Jung (GER) – jednak organizator postawił na urozmaicenie zmagań poprzez włączenie do programu oficjalnych zawodów regionalnych i towarzyskich w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Z tej okazji na starcie pojawi się np. najsłynniejsze polskie rodzeństwo powożących, a sama rywalizacja odbędzie się pod koniec tego miesiąca (27-30 maja) na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły). 


Plakat wydarzeniaZmagania w powożeniu odbędą się w weekend – w sobotę (29 maja) powożący zmierzą się w ujeżdżeniu, a w niedzielę (30 maja) w niezwykle emocjonującym maratonie. Kto przyjedzie do Baborówka? Oto pierwsze nazwiska! 


Weronika Kwiatek

Trenerka kadry narodowej o świetnym podejściu i niezwykłej skuteczności – podczas jej pracy z kadrą świętowaliśmy wielkie zwycięstwa, w tym np. zdobycie mistrzostwa świata przez Bartłomieja Kwiatka czy brązu w klasyfikacji drużynowej w ramach Mistrzostw Świata w Kronenberg (2018). Ponadto Weronika Kwiatek ma też na koncie np. brąz drużynowy, który wywalczyła w ramach Mistrzostw Świata w Pau (2020)

Bartłomiej Kwiatek

Niekwestionowany polski gwiazdor powożenia! Zawodnik ma na koncie aż 17 tytułów mistrza Polski (warto dodać, że jest jedynym w historii zdobywcą tytułów mistrzowskich w powożeniu zaprzęgami jedno-, paro- i czterokonnymi!), ponadto w 2018 r. wywalczył wspomniane mistrzostwo świata (2018), a dzięki swoim osiągnięciom wielokrotnie zajmował pozycję lidera w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. 

Jacek Kozłowski

Jeden z najlepszych polskich powożących, który ma na koncie m.in. medale Mistrzostw Polski czy srebro zdobyte podczas Mistrzostw Świata (2003). 


Weronika Kwiatek (POL) Impreza nie jest biletowana, ale wstęp na teren zawodów będzie możliwy jedynie w weekend. Warto pamiętać, że w trakcie wydarzenia będą obowiązywały aktualne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe