MŚ w powożeniu Kronenberg 2018: Bartłomiej Kwiatek Mistrzem Świata!

Data publikacji: 2018-09-03
Bartłomiej Kwiatek & Sonet fot. Justyna Dera
Bartłomiej Kwiatek & Sonet

Niedawno zakończyły się Mistrzostwa Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi 2018 w holenderskiej miejscowości Kronenberg – zmagania rozegrano w dniach od 28 sierpnia do 2 września, a zwycięzcą został Bartłomiej Kwiatek. To historyczny moment, bowiem nigdy dotąd żaden Polak nie zdobył złota w tej kategorii! Oto wyniki:

Wyniki szczegółowe

Zdobycie Mistrzostwa Świata byłoby niemożliwe bez wspaniałego konia! 10-letni ogier Sonet (Dastin – Sorbona/Bojkot) zdecydowanie pokazał klasę – Bartłomiej Kwiatek & Sonet zakończyli zawody z wynikiem 139,27. Na 2. miejscu uplasowała się Saskia Siebers (NED), która wystartowała z 13-letnim wałachem Axel (Tolando – Kasjmira/Naturel), a 3. miejsce zajęła Marion Vignaud (FRA), występująca z 15-letnim wałachem Winston W (Marvel – Sianita/Fabricius). W tabeli widnieje więcej polskich zawodników: na 30. miejscu znalazł się Sebastian Bogacz z 10-letnim wałachem Dylano (Victory – Soliste/Alpinist), 32. miejsce wywalczyła Katarzyna Kuryś i 10-letni ogier Biraldo (Halogen – Buchta/Caretino K), a na 56. uplasował się Tomasz Jankowiak i 14-letni wałach Bartnik (Caretino K – Biaroza/Clayton).

Gratulujemy całej naszej reprezentacji, a szczególnie chcielibyśmy wyróżnić Bartłomieja Kwiatka – to był wspaniały występ i fantastyczna wygrana!