Festiwal Jeździecki Baborówko 2021: Światowa czołówka WKKW-istów na starcie

Data publikacji: 2021-05-23
Paweł Spisak (POL) & Banderas, fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Spisak (POL) – obecny mistrz Polski WKKWIngrid Klimke (GER)
, Michael Jung (GER) i Andreas Dibowski (GER)… – wystarczy wymienić tylko te nazwiska, by wiedzieć, że w tym roku Baborówko wręcz wypełni się gwiazdami WKKW! Oczywiście jest to dopiero początek długich list zakwalifikowanych uczestników Festiwalu Jeździeckim Baborówko, który odbędzie się w dniach 27-30 maja na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły). Kto jeszcze weźmie udział w zawodach? 


Plakat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2021Tak o wspomnianych listach wypowiedział się Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów: „Cieszymy się z pełnych list startowych. Jesteśmy niezwykle dumni, że w Baborówku będziemy gościć gwiazdy światowego jeździectwa takie jak Ingrid Klimke czy Michael Jung. Obecność w Baborówku sportowców tej klasy to także dla polskich zawodników możliwość mierzenia się z najlepszymi. To szczególnie ważne, myśląc o planie przygotowań polskiej drużyny WKKW przed startem w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Jestem też przekonany, że rywalizacja zawodników tego formatu dostarczy kibicom znakomitych sportowych emocji”. Łącznie zakwalifikowano ponad 200 zawodników z 25 państw i 350 koni, a tak duże zainteresowanie wynika również z wyjątkowo
wysokiej puli nagród (wyniesie 415 tys. złotych), której nie udałoby się uzyskać bez Romana Roszkiewicza, mecenasa zawodów. Warto dodać, że dzięki tej kwocie Festiwal Jeździecki Baborówko znajduje się w czołówce najwyżej dotowanych zmagań WKKW na świecie.


Michael Jung (GER)W Baborówku zmierzą się m.in.:

Michael Jung (GER) – 11. miejsce w rankingu FEI 

Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016), ponadto także trzykrotny mistrz Europy (2011, 2013, 2015). Niemiec już miał okazję wystartować w Baborówku, a teraz zdecydował się przyjechać tu po raz drugi. 

Maxime Livio (FRA) – 20. miejsce w rankingu FEI 

Zwycięzca prestiżowego konkursu na poziomie CCI5*L w Pau (2016) i zdobywca brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryonie (2018). 

Ingrid Klimke (GER) – 23. miejsce w rankingu FEI 

Zdobywczyni m.in. srebra (2016) i podwójnego złota olimpijskiego klasyfikacji drużynowej (2008, 2012), jak również podwójna złota medalistka Mistrzostw Europy w WKKW (2019). Będzie to jej pierwsza wizyta w Baborówku. 

Andreas Dibowski (GER) – 45. miejsce w rankingu FEI 

Wraz ze swoją drużyną wywalczył np. złoto podczas Igrzysk Olimpijskich w Hongkongu (2008) czy Mistrzostw Europy w Luhmühlen (2011) i Malmö (2013). 

Sandra Auffarth (GER) – 55. miejsce w rankingu FEI 

Zdobywczyni brązu indyw. i srebra druż. podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012), a także srebra druż. w Rio de Janeiro (2016). Kilkukrotna mistrzyni Europy. 


Ingrid Klimke (GER)Polska również może liczyć na mocną obsadę, szczególnie że program Festiwalu Jeździeckiego Baborówko obejmie też Mistrzostwa Polski WKKW seniorów! Na starcie pojawią się: Małgorzata Cybulska (POL), Michał Hycki (POL), Jan Kamiński (POL), Mateusz Kiempa (POL), Mariusz Kleniuk (POL), Wiktoria Knap (POL), Małgorzata Korycka (POL), Paulina Maciejewska (POL), Joanna Pawlak (POL), Kamil Rajnert (POL), Paweł Spisak (POL) i Paweł Warszawski (POL)


Pełne listy startowe można zobaczyć tutaj: 
CCIYH2*-S, CCI4*-LCCI4*-SCCI2*-S, CCI3*-SCCI1*-Intro. 


Przydatne linki: 

Strona internetowa Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 

Transmisja online

Festiwal Jeździecki Baborówko na Facebooku 

Regulamin Pucharu Polski WKKW 2021

Wyniki na żywo

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe