Festiwal Jeździecki Baborówko 2021: Rekordowa pula nagród!

Data publikacji: 2021-03-15
Paweł Warszawski (POL) & Filer, fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Warszawski (POL) & Filer podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019Pandemia koronawirusa zmusiła organizatora do odwołania Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2020, dlatego w tym roku zawody powrócą z podwójną siłą! Tegoroczna odsłona tych międzynarodowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego odbędzie się w dniach od 27 do 30 maja na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły), a jedną z pierwszych ujawnionych informacji jest imponująca pula nagród, której nie spotyka się w Polsce. Poniżej prezentujemy więcej szczegółów. 


Plakat wydarzeniaW programie uwzględniono zmagania regionalne (CNC 100) oraz 6 konkursów międzynarodowych (CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S dla koni 6-letnich oraz CCI1*), przy czym warto zaznaczyć, że w ramach CCI4*-S ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski WKKW w kategorii seniorów. Ile zgarną zwycięzcy poszczególnych konkursów? Łączna pula nagród wyniesie 415 tys. złotych, z czego aż 320 tys. złotych trafi do najlepszych WKKW-istów startujących w randze CCI4*-S. Jak udało się zapewnić tak imponujące nagrody pieniężne? Więcej opowiedział o tym Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów: „Od kilku już lat wielkim zaszczytem dla nas jest współpraca z panem Romanem Roszkiewiczem, który objął swoim mecenatem zawody Equestrian Festival Baborówko. Zwłaszcza teraz, w tym wyjątkowym czasie, wsparcie dla sportu zawodowego jest niezwykle ważne, dlatego jesteśmy wdzięczni, że kolejny raz możemy liczyć na udział pana Romana Roszkiewicza w tworzeniu Equestrian Festival Baborówko”.


Paweł Warszawski & Aristo AZ podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019Oczywiście w obecnej sytuacji nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa, zwłaszcza że obecnie borykamy się nie tylko z koronawirusem, ale i herpeswirusem wśród koni. Głos w tej sprawie zabrał Henryk Święcicki jr.: „Wieloletnie doświadczenie w organizacji zawodów jeździeckich pozwala nam na przygotowanie wydarzenia z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jesteśmy więc przygotowani, aby Equestrian Festival Baborówko przeprowadzić w bezpiecznych warunkach zarówno dla ludzi, jak i dla koni”. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Equestrian Festival Baborówko/Facebook, Dava Palej Timeless Photography