Festiwal Jeździecki Baborówko 2020 ODWOŁANY!

Data publikacji: 2020-03-27
Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II, fot. Katarzyna Lichnowska/kaskal
Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II


Festiwal Jeździecki Baborówko
to wydarzenie odbywające się cyklicznie od 2009 roku. Podczas kilku dni rozgrywane są konkursy w ramach WKKW, zwanego koroną sportów jeździeckich. Rywalizacja rozpoczyna się od ujeżdżenia, następnie zawodnicy przystępują do próby terenowej, by w ostatni dzień sprawdzić się podczas skoków przez przeszkody.  Tak wygląda „jeździeckie” miasteczko w BaborówkuNiestety, tegoroczna edycja, zaplanowana na 21-24 maja, została odwołana. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz niepewną sytuację w nadchodzących miesiącach, wiele międzynarodowych imprez musi zmienić swój termin. Oto oficjalny komunikat organizatora:

„W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, kibiców i wszystkich zaangażowanych osób, zaplanowany na drugą połowę maja 2020 roku Festiwal Jeździecki Baborówko nie odbędzie się.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczny Festiwal Jeździecki Baborówko. Wierzymy, że wkrótce świat będzie mógł wrócić do normalnego życia, ale na ten moment nasze myśli kierujemy przede wszystkim w stronę służb ochrony zdrowia oraz dbamy o bezpieczeństwo higieniczne i środki ostrożności w ramach codziennego funkcjonowania Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko i realizowanych obecnie inwestycji”.


Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodówJak informuje Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów, ta edycja miała być wyjątkowa nie tylko ze względu na pokaźną pulę nagród (o czym pisaliśmy TUTAJ), ale także na ogromny rozwój otoczenia Pałacu Baborówko, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu.


Michael Jung (GER) & Fischerchipmunk FRH„Rozwijamy infrastrukturę sportową w Baborówku. Obecnie pracujemy nad nowym hipodromem o powierzchni ok. 7000 m2 oraz rozprężalnią o powierzchni ok. 2100 m2. Oba place będą miały profesjonalne podłoże kwarcowe z automatycznym systemem podsiąkowym, które umożliwi rozgrywanie zawodów mimo niesprzyjającej pogody. W ramach projektu wybudowaliśmy nową przeszkodę wodną o powierzchni ok. 1000 m2 oraz hipodrom trawiasty o powierzchni ok. 10.0000 m2 z system drenażowym i nawadniającym. Mamy nadzieję, że zawodnicy i kibice będą mogli skorzystać ze zmodernizowanej infrastruktury naszego ośrodka podczas wrześniowych zawodów Baborówko Horse Sale Show”.

 


Ewelina Falkowska (POL) & FinlandinaTrzymamy kciuki za realizację przyszłych celów, życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że zobaczymy się na Baborówko Horse Sale Show w dniach 25-27 września 2020!Marta Dziak-Gierlicz (POL) & Costanza

Przydatne linki:

Oficjalna strona internetowa Festiwalutekst i opracowanie: equista.pl, fot. Katarzyna Lichnowska/kaskal