Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych 2021: Czas na drugą edycję!

Data publikacji: 2021-05-06
Nottingham II S (Glasgow van’t Merelsnest x Romualdo), fot. Anna Przybył Fotografia
Nottingham II S (Glasgow van’t Merelsnest x Romualdo) podczas I Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych (2020)Zeszłoroczny debiut Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych okazał się strzałem w dziesiątkę – do udziału w wydarzeniu
zgłoszono niemal 90 źrebiąt, a tytuł superczempionki wywalczyła Viviana G (Vitalis – Quitie G/Quaterback), którą wyhodował Paweł Gąsiński – dlatego nic dziwnego, że organizatorzy (TC Equestrian, czyli Tyszko Horses i Cichoń Stallions) już pracują nad drugą edycją. Poniżej prezentujemy pierwsze szczegóły! 


Plakat wydarzeniaII Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych odbędzie się 21 sierpnia br., jednak już nie w Klubie Jeździeckim Salio, a na terenie ośrodka Cichoń Dressage (ul. Anieli Krzywoń 1, 41-922 Radzionków) – wynika to z tego, że zmieniające się obostrzenia związane z COVID-19 utrudniają i znacznie wydłużają czas potrzebny na organizację tak dużego wydarzenia, a prowadzenie prac na własnym obiekcie jest w tej sytuacji dużym ułatwieniem. W programie przewidziano m.in. Czempionat Klaczy Ras Szlachetnych jako nowość, selekcję źrebiąt do licytacji TC Foals Auction, premiowanie źrebiąt i klaczy przez związek AES oraz aukcję Cichoń Foals Auction. Jeśli tylko warunki epidemiologiczne na to pozwolą, na końcu odbędzie się Breeders Party, podczas którego będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami czy nawiązać nowe kontakty w branży hodowlanej.


Caille Balou (Comilfo Plus Z x Balou du Rouet)Jakie konie są uprawnione do wzięcia udziału w wydarzeniu? Źrebięta ujeżdżeniowe i skokowe z rocznika 2021, przy czym elementem obowiązkowym jest posiadanie wpisu w dowolnym związku hodowlanym, który przynależy do WBFSH. Już wkrótce pojawią się regulaminy oraz inne ważne dokumenty, dlatego warto śledzić kolejne informacje! Przydatne linki:

Tyszko & Cichoń Elite Auction  

Tyszko Horses 

Cichoń Stallions  

Strona wydarzenia na Facebooku 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. TC Equestrian, Anna Przybył Fotografia