Glock's Lausejunge - nowy koń dla Gerco Schrodera!

Data publikacji: 2015-03-20
Gerco Schroder & London
Gerco Shroder sfotografowany na swoim podstawowym koniu - Glock's London (Nabab de Reve x Chin Chin)

 

Stajnia Glock's Horse Performance Center zaprezentowała dziś oficjalnie nowy nabytek. Do grupy doskonałych koni startujących pod holenderskim zawodnikiem konkurencji skoków przez przeszkody - Gerco Schroderem, dołączył właśnie kolejnywierzchowiec. Jest to 8-letni, westfalski ogier Lausejunge (Ludwig As x Cornet Obolensky) hod. Antonius Schulze-Averdiek, którego wcześniej z powodzeniem dosiadali Jana Wargers (GER) i Michael Christofeletti (ITA). We wrześniu 2014 roku Lausejunge wystartował w Mistrzostwach Świata Młodych Koni rozgrywanych w Lanaken - start był udany - 7-latek przez trzy dni nie popełnił błędu.

 

Glock's LausejungeNowy wierzchowiec Gerco Schrodera - Glock's Lausejunge, fot. GHPC

 

Podobnie jak inne konie Gerco, Lausejunge będzie miał teraz nieco dłuższe imię - do oryginalnego nowy właściciel, firma Glock doda przedrostek Glock's. 

Radości z nowego nabytku nie krył Gerco Schroder: "Byłem bardzo podekscytowany siedząc pierwszy raz na Lausejunge. Podczas testów zaprezentował się świeżo, był wesoły i chętnie współpracował. Co więcej jest to koń bardzo inteligentny w skoku, bystry. Myślę, że w przyszłości będzie to jeden z moich podstawowych koni, na razie - małymi krokami będziemy razem trenować i stopniowo stawiać przed sobą nowe zadania. Chciałbym podziękować jego właścicielom (Kathrine i Gaston Glock) za powierzenie mi tak fantastycznego konia. Jestem naprawdę zadowolony z Lausejunge - mojego "małego łobuza".

Rodowód

 

Obecnie podstawowymi końmi Gerco Schrodera są podwójny srebrny medalista IO Londyn 2012 - Glock's London (Nabab de Reve x Chin Chin) i Glock's Cognac Champblanc (Clearway x Caretino).

 

źródło: GHPC