Cavaliada Winter Tour 2021: Międzynarodowa obsada!

Data publikacji: 2021-02-03
Krzysztof Ludwiczak & Nordwind fot Dava Palej Timeless Photography
Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind (Cassini II x Acord II)


Organizator
Cavaliady Winter Tour zakończył już przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej tury zawodów, która odbędzie się w dniach 11-14 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14), dlatego już czas na prezentację obsady! Do udziału w konkursach skokowych zakwalifikowano ponad 370 par z 15 krajów (Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Polski), a wśród nich nie zabrakło znanych i lubianych zawodników z szeregiem sukcesów na koncie. Kto pojawi się w Poznaniu? Oto kilka przykładów: 


Jan Vinckier (BEL) & Qantas (Quintender 2 x Calido I)  • Jan Vinckier (BEL) 

Triumfator np. 4-gwiazdkowego Grand Prix w Lummen (2012) czy konkursu CSI2*-W w Ołomuńcu (2020). Zawodnik mieszka w Polsce już od 5 lat i jest bardzo częstym uczestnikiem krajowych zmagań. 

 • Andrea Herck (ROU)

Złoty medalista druż. Mistrzostw Bałkanów w Zagrzebiu (2018), który w ciągu 5 ostatnich sezonów odniósł zwycięstwa podczas 11 konkursów zaliczanych do światowego rankingu FEI. Obecnie 30-letni zawodnik jest w doskonałej formie, co zaprezentował podczas styczniowych zawodów CSI2* w Villeneuve-Loubet (2021), wygrywając tam Grand Prix z przeszkodami o wysokości 145 cm. 

 • Marek Klus (CZE)

Mistrz Czech, triumfator Pucharu Czech i zwycięzca m.in. konkursu Grand Prix, który rozegrano podczas zawodów Cracovia Szary Equestrian Tour (2016)

 • Marvin Jüngel (GER)

Obiecujący reprezentant młodszego pokolenia skoczków, który ma już na koncie np. zajęcie 1. miejsca w Grand Prix podczas zawodów CSIO w Zduchovicach.
 

 • Gunnar Klettenberg (EST) 

Czterokrotny uczestnik finałów Pucharu Świata (2004, 2005, 2006 i 2011) oraz innych istotnych wydarzeń jeździeckich, w tym np. Mistrzostw Świata (2006) i Europy (2005). Estończyk ma też na koncie 15 wygranych konkursów zaliczanych do rankingu FEI. 

 • Kertu Klettenberg (EST) 

Zdobywczyni 2. miejsca w konkursie LEC Pucharu Świata w Siauliai i uczestniczka m.in. cavaliadowego Grand Prix w Warszawie (2016), podczas którego amazonka dostała się do rozgrywki w pięknym stylu. Prywatnie córka Gunnara. 

 • Sabrina Berger (GER)

Zwyciężczyni m.in. Grand Prix CSI2* w Wiener Neustadt (2018). Amazonka brała już udział w polskich zawodach, np. w lipcu uczestniczyła w zmaganiach CSI Zielona Góra (2020)

 • Paul-Richard Argus (EST)

Nie bez powodu nazywany „objawieniem ostatnich sezonów” – w latach 2019-2020 zawodnik zajął aż 33 punktowane miejsca w konkursach zaliczanych do rankingu FEI. 

 • Ulf Ebel (GER)

Zdobywca 4. miejsca podczas najważniejszego konkursu rozegranego w ramach zawodów CSI4* w Gross Viegeln (2017). 

 • Andrius Petrovas (LTU) 

Kilkukrotny mistrz Litwy w skokach przez przeszkody i uczestnik m.in. finału FEI World Cup™ w Lyonie (2014). 

 • Matas Petraitis (LTU)

Niegdyś uczestnik młodzieżowych Mistrzostw Europy (2008, 2010), dziś zwycięzca szeregu zmagań, w tym np. konkursu CSIYH1* w Ciekocinku (2020). 

 • Laura Panele (LAT) 

Zwyciężczyni konkursu CSI2*-W w Tallinie (2019) i wielka nadzieja łotewskiego jeździectwa. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana (Chacco Blue x Capilano)A co z reprezentantami naszego kraju? Na starcie na pewno pojawią się
obecni wicemistrzowie Polski w skokach, czyli Jarosław Skrzyczyński (POL) i Krzysztof Ludwiczak (POL), jak również zawodnicy z czołowych miejsc rankingu PZJ: Mściwoj Kiecoń (POL), Maksymilian Wechta (POL), Dawid Kubiak (POL), Grzegorz Kubiak (POL) czy Jan Bobik (POL). Młodsze pokolenie będzie reprezentowane przez np. Julianę Suską (POL), mistrzynię Polski w kat. Juniorów, czy też Aleksandrę Kierznowską (POL), która ma na koncie np. zdobycie 1. miejsca w cavaliadowym konkursie Grand Prix (2020). Co istotne, w pierwszym tygodniu niestety zabraknie Wojciecha Wojciańca (POL), jednak na pewno pojawi się w drugiej turze – zawodnik potrzebuje jeszcze chwili, by odpocząć po przebytej operacji kolana. 


Pełną listę zakwalifikowanych uczestników można zobaczyć TUTAJ
Przydatne linki:

Strona internetowa Cavaliady  

Wyniki na żywo 

Transmisja online i cennik

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Instagram Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography