Cavaliada Winter Tour 2021: Aż 2 tygodnie zmagań skoczków!

Data publikacji: 2021-01-04
Andrzej Opłatek & Copperfield 40, fot. Dava Palej Timeless Photography
Andrzej Opłatek & Copperfield 40


Już trwają przygotowania do rozegrania pierwszych w historii Cavaliady 2-tygodniowych zawodów Cavaliada Winter Tour, które odbędą się w dniach 11-14 lutego oraz 18-21 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14), dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z pierwszymi szczegółami zmagań! Jakie konkursy znajdą się w programie, skąd wziął się sam pomysł zorganizowania zawodów i co z udziałem publiczności? 


Plakat zawodów Cavaliada Winter TourOd zmagań dla doświadczonych zawodników (w dodatku z możliwością zdobycia punktów do światowego rankingu FEI!) przez konkursy dla najmłodszych skoczków (Cavaliada Future) aż po rywalizację młodych koni, będącą świetnym sposobem na rozpoczęcie nowego sezonu przez 6- i 7-latki – w przypadku programu postawiono na różnorodność, co będzie ogromnym atutem CWT i z pewnością przyciągnie spragnionych rywalizacji fanów jeździectwa. Aż 2 tygodnie zawodów to zdecydowana nowość w 11-letniej historii Cavaliady, a więcej o samym powstaniu CWT opowiedział Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Cavaliada Tour: „Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program Cavaliada Winter Tour dałby również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata”. Jednak co z bezpieczeństwem? Oto szczegóły: „Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwala nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne. Przygotowania do Cavaliada Winter Tour weszły już w fazę realizacji, czekamy tylko na dopełnienie formalności przez PZJ i pojawienie się 2-tygodniowego Touru w Kalendarzu FEI”.


Mateusz Tyszko (POL) & Zirocco Air (VDL Zirocco Blue x Con Air 7)Jeszcze więcej szczegółów przedstawił Radosław Kulupa, dyrektor Cavaliada Tour: „Dbając o komfort koni i zawodników przygotowujemy szereg udogodnień. Ze względu na zmianę lokalizacji główna arena będzie większa niż dotychczas. Zawodnicy będą pokonywać przeszkody na parkurze o wymiarach 70 x 35 metrów. Do dyspozycji będą aż dwie rozprężalnie, a większość stajni będzie zlokalizowanych w hali. Ci, którzy przyjadą na cały Tour będą mogli bez problemu u nas zostać pomiędzy zawodami”.


Wojciech Wojcianiec (POL) & Chintablue (Chintan x Chacco Blue)Obecne przepisy nie pozwalają na przeprowadzenie zmagań z udziałem publiczności, jednak przebieg wszystkich konkursów będzie można śledzić na stronie internetowej Cavaliady, a najważniejsze z nich znajdą się też w programie TVP Sport
Przydatne linki:

Strona internetowa Cavaliady  

Wyniki na żywo 

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Instagram Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe, Dava Palej Timeless Photography