MŚ w powożeniu Pau 2020: Kibicujmy naszym!

Data publikacji: 2020-10-21
Logo Les 5 étoiles de Pau oraz Weronika i Bartłomiej Kwiatkowie, fot. Les 5 étoiles de Pau/Facebook i Kwiatek Driving Team/FacebookGdy polscy miłośnicy powożenia już nastawiali się na kibicowanie Piotrowi Mazurkowi (POL) oraz Wiesławowi Sadowskiemu (POL) podczas Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi (FEI Driving World Championships Four in Hand), niemal w ostatniej chwili pojawiła się
informacja o odwołaniu zawodów. Ten sam los na szczęście nie spotkał Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, dlatego już teraz warto zacząć trzymać kciuki za naszych reprezentantów – o kim mowa? 


Dobry początek Nasze konie dziś pomyślnie przeszły przegląd weterynaryjny Wylosowaliśmy nr 5 jako ekipa tak więc w...

Opublikowany przez Kwiatek Driving Team Wtorek, 20 października 2020
Wpis na fanpage'u Kwiatek Driving TeamTegoroczne Mistrzostwa Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (FEI Driving World Championship for Singles) odbędą się w dniach 21-25 października br. w Pau (FRA) i w ramach zawodów Les 5 étoiles de Pau – będzie to już 30. edycja tych zmagań, dlatego można być pewnym, że organizator na pewno przygotuje mnóstwo niespodzianek. Opublikowana master lista obejmuje aż 57 zawodników z 17 państw oraz 60 koni, a w przypadku Polski do zawodów dostali się Katarzyna Kuryś (POL) & 12-letni ogier Biraldo (Halogen – Buchta/Caretino K), Bartłomiej Kwiatek (POL) & 8-letni wałach Aromat (Lokan – Aronia/Nomen) oraz 12-letni ogier Sonet (Dastin – Sorbona/Bojkot) oraz Weronika Kwiatek (POL) & Karaoke. We wtorek na facebookowym profilu Kwiatek Driving Team pojawiła się informacja, że konie należące do rodzeństwa Kwiatków są już po przeglądzie weterynaryjnym, a cały zespół jest już w gotowości. 


Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów! 


Przydatne linki:

Oficjalna strona internetowa zawodów Les 5 étoiles de Pau 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Master list  tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Les 5 étoiles de Pau/Facebook i Kwiatek Driving Team/Facebook