Cavaliada Poznań 2020: Jak zostać wolontariuszem?

Data publikacji: 2020-10-19
Wolontariusze,  fot. Cavaliada/mat. prasowe


Jedna z największych imprez jeździeckich w Polsce, listy startowe pełne gwiazd różnych konkurencji, bogaty i różnorodny program sportowy oraz dodatkowy, niezapomniane chwile i publiczność liczona w tysiącach – tak można opisać zmagania w ramach Cavaliady Tour, choć tak naprawdę każda z odsłon ma swój niepowtarzalny klimat. Organizator rozpoczął już przygotowania do inauguracji tegorocznego sezonu, a jednym z pierwszych kroków jest wybór osób, które mają ogromny wpływ na tworzenie niesamowitej atmosfery podczas zawodów. O kim mowa? Oczywiście o wolontariuszach! Już niebawem rozpocznie się nabór chętnych do pomocy przy przeprowadzeniu Cavaliady w Poznaniu, dlatego poniżej zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje. 


Migawki z zeszłorocznej odsłony Cavaliady w Poznaniu Pierwszy etap Cavaliady 2020/2021 odbędzie się w dniach 3-6 grudnia 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14), a jednym z podstawowych warunków przystąpienia do rekrutacji jest oczywiście dyspozycyjność w podanym miejscu i czasie. Kandydat musi mieć ukończone 16 lat, ponadto powinien cechować się odpowiedzialnością i obowiązkowością, umiejętnością pracy w zespole, samodzielnością oraz łatwością w nawiązywaniu nowych znajomości. 


Terminarz rekrutacji do Programu WolontariatJAK ZGŁOSIĆ CHĘĆ UDZIAŁU W PROGRAMIE WOLONTARIAT? 

1. Zacznij od zapoznania się z REGULAMINEM, FAQ i przepisami związanymi z RODO.

2. Zapoznaj się z terminarzem rekrutacji.

3. Wypełnij FORMULARZ.

4. Przygotuj list motywacyjny i swoje zdjęcie (nazwij plik wg tego wzoru – nazwisko_imię_Poznań.jpg, czyli np. Kowalska_Anna_Poznań.jpg), a następnie wszystko wyślij na adres wolontariat.cavaliada@gmail.com.

5. Poczekaj na wiadomość od koordynatorów. 


Mnóstwo uśmiechu, przyjazna atmosfera i możliwość spotkania osób o podobnych zainteresowaniach – czego chcieć więcej? :)Co powinno się znaleźć we wspomnianym liście motywacyjnym? Dotychczasowe doświadczenie związane z jeździectwem (np. pomaganie w stajni czy podczas innych zawodów) i nie tylko (np. uczestniczenie w kółkach zainteresowań, wolontariat) oraz opis atutów. Świetnie znasz jakiś język obcy, jesteś urodzonym liderem, dobrze czujesz się w bezpośrednim kontakcie z drugą osobą, a może wolisz stać nieco na uboczu, ale za to jesteś świetnie zorganizowany i lubisz wyzwania? Warto nieco się rozpisać, ponieważ koordynatorzy zawsze dbają o to, by każdy cavaliadowy wolontariusz otrzymał zadania, które najlepiej pasują do jego predyspozycji. Powodzenia!
Przydatne linki:

Strona internetowa Cavaliady w Poznaniu

Regulamin Programu Wolontariat

FAQ

RODO

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Cavaliada/mat. prasowe