Nowy koń w stajni Martina Fuchsa

Data publikacji: 2020-06-17
Martin Fuchs (SUI), fot Dava Palej Timeless Photography


Do stajni obecnego mistrza Europy w skokach przez przeszkody zawitał nowy koń, 10-letni wałach Cha Mu 4 (Cornado II – Ramanjola/Rheinsberg). Co ciekawe, Martin Fuchs (SUI) zdążył już przetestować nowy nabytek na parkurze, co zakończyło się wygraną!

Martin Fuchs (SUI) & Cha Mu 4 (Cornado II x Rheinsberg)Dotąd westfalski Cha Mu 4 (Cornado II – Ramanjola/Rheinsberg) tworzył duety z niemieckimi zawodnikami, tzn. z Patrickiem Stühlmeyerem (GER) i Patrickiem Döllerem (GER), z którymi dotarł do poziomu 155 cm. Teraz wałach przebywa już w stajni Fuchsa, a choć trafił tam całkiem niedawno, nowa para zdążyła pokazać się na parkurze i w dodatku sięgnąć po zwycięstwo! Szwajcar i Cha Mu 4 wzięli udział w konkursach krajowych (w przypadku Fuchsa był to jednocześnie powrót do sportu po przerwie wynikającej z sytuacji na świecie), co zakończyło się wygraną w zmaganiach na poziomie 135 cm. 


Wg Martina Fuchsa wałach jest bardzo uważny i ostrożny, a jeżdżenie na nim jest samą przyjemnością. Zawodnik już planuje zabrać go na zawody w Saint-Tropez, dlatego pozostaje nam poczekać na realizację tego zamierzenia!

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography