Amerykańska Federacja Jeździecka wznawia sezon

Data publikacji: 2020-05-11
Georgina Bloomberg (USA) & Quibelle, fot Dava Palej Timeless Photography
Georgina Bloomberg (USA) & QuibellePoszczególne kraje powoli łagodzą lub znoszą obostrzenia, których wprowadzenie wymusiła pandemia koronawirusa (przypomnijmy, że kilka dni temu weszliśmy w Polsce w II etap odmrażania sportu, w tym także jeździectwa
), a jednym z nowszym przykładów może być decyzja Amerykańskiej Federacji Jeździeckiej, która planuje wznowić sezon. Kiedy nastąpi powrót zawodów? 


Amerykańska Federacja Jeździecka (US Equestrian, USEF) ogłosiła wznowienie sezonu już od 1 czerwca, jednak warunkiem koniecznym jest to, by organizatorzy zawodów stosowali się do planu opracowanego przez tę instytucję. Przygotowany pakiet narzędzi zawiera spis obowiązków i zaleceń dla organizatorów i uczestników, których celem jest oczywiście zmniejszenie ryzyka powstawania ognisk choroby w miejscach organizacji imprez jeździeckich. Wspomniany pakiet wszedł już w życie i obowiązuje aż do odwołania, przy czym federacja zastrzegła sobie prawo do wprowadzania zmian i aktualizacji. W tej chwili na terenach wszystkich obiektów sportowych trwają przygotowania do wznowienia sezonu, przy czym przepisy USEF to nie wszystko – organizatorzy muszą też mieć na względzie m.in. prawo federalne czy lokalne. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography