Nie żyje Margit Otto-Crépin

Data publikacji: 2020-04-20
RIP fot. Sar The Photographer


W niedzielę rano (19 kwietnia) odeszła Margit Otto-Crépin (FRA), medalistka olimpijska i najlepsza francuska dresażystka w historii wg słynnej szkoły Cadre Noir


Margit Otto-Crépin (FRA) & CorlandusPrzyszła olimpijka urodziła się 9 lutego 1945 r. w Niemczech, jednak w 1962 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by tam ukończyć szkołę średnią. Potem powróciła do Europy i podjęła studia w Paryżu. Początkowo marzyła o pracy w UNESCO, jednak wyszła za mąż za Francuza Daniela Crépina (amatorskiego skoczka), co wpłynęło na zmianę planów. Na pierwsze starty przyszedł czas w 1971 r. – Margit Otto-Crépin zdecydowała się reprezentować Francję, a Jej pierwszym koniem był Parliament. Lista sukcesów tej niezwykłej dresażystki wydaje się nie mieć końca, ale spośród najważniejszych osiągnięć na pewno warto wymienić srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988), złoto na finale FEI World Cup™ w Göteborgu (1989) oraz medale zdobyte w ramach Mistrzostw Europy – brąz (1991), srebro (1989) i złoto (1987). Otto-Crépin była też właścicielką szeregu koni, w tym np. ogiera Balthazar de Fougnard (Diamant de Semilly – Sultane Platiere/Quidam de Revel), partnera sportowego Luciany Diniz (POR); dodatkowo przez lata należała do najróżniejszych komitetów, była np. członkiem FEI Dressage Committee (2009-2011) czy prezesem International Dressage Riders' Club (1998-2010). Wszyscy, którzy mieli okazję poznać Margit Otto-Crépin, chwalili Ją za talent, zaangażowanie, wyczucie w pracy z końmi, koleżeństwo i elegancję, a Jej wybitność w szczególny sposób podkreśliła szkoła Cadre Noir, która ogłosiła Ją najlepszym francuskim dresażystą w historii. 

Margit Otto-Crépin (FRA) & Corlandus podczas finału Pucharu Świata w Göteborgu (1989)Otto-Crépin zmarła po krótkiej chorobie w swoim domu w Hamburgu (GER). Miała 75 lat. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Sar The Photographer, Toffi