Van Asten (NED) pożegnał wałacha VDL Groep Zidane

Data publikacji: 2020-01-20
Van Asten (NED) & VDL Groep Zidane, fot Dava Palej Timeless Photography
Van Asten (NED) & VDL Groep Zidane podczas LGCT Stockholm 2019Na facebookowym profilu holenderskiej stajni Stoeterij Duyselshof pojawiła się informacja o zakończeniu kariery sportowej 16-letniego wałacha VDL Groep Zidane (Heartbreaker – Colanda/Calando I), jednego z najlepszych synów Heartbreakera (Nimmerdor – Bacarole/Silvano)
. Jak będzie wyglądała jego emerytura?

Thank you Zidane! After a successful career VDL Groep Zidane is retired from the sport. He will enjoy the rest of his...

Wpis na profilu Stoeterij DuyselshofWpis na profilu stajni był uzupełniony o wypowiedź wieloletniego partnera sportowego wałacha – tak Leopold van Asten (NED) podsumował wspólne lata: „Jest prawdziwym wojownikiem i zawsze dawał z siebie wszystko. Ma silny charakter i jest bardzo inteligentny. Nawet największe przeszkody pokonywał bez żadnego wysiłku, był tak skoczny! Naprawdę będę za nim tęsknić, ale życzę mu miłego spędzenia czasu na pastwiskach wraz z Ushi, jego nowym kolegą. Dziękuję ci za wszystko, mój przyjacielu!”. Van Asten & VDL Groep Zidane wywalczyli np.
1. miejsce w konkursie Furusiyya Nations Cup w Falsterbo (2015) oraz 1. miejsce w 5-gwiazdkowym Rolex Grand Prix w 's-Hertogenbosch (2017), poza tym uczestniczyli w finale FEI World Cup™ w Omasze (2017). W kwietniu zeszłego roku zajęli 1. miejsce w 2-gwiazdkowym Grand Prix w Lanaken (2019), a po raz ostatni wystąpili w dwóch 5-gwiazdkowych konkursach w Knokke (2019), które odbyły się pod koniec czerwca. 

Leopold van Asten (NED) & VDL Groep Zidane (Heartbreaker x Calando I) podczas Rolex Grand Prix w ramach Indoor Brabant (2017)
A gdzie znajdują się wspomniane przez Holendra pastwiska? Domem VDL Groep Zidane będzie stajnia, która opublikowała informację o przejściu konia na emeryturę – wałach będzie tu mógł do woli odpoczywać!


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography