CSIO5* Falsterbo 2015: Holendrzy najlepsi w Pucharze Narodów

Data publikacji: 2015-07-11
Harry Smolders & Emerald CSIO Falsterbo 2015 fot. Lotta Pictures/FEI
Harrie Smolders & Emerald

 

W dniach 9-12 lipca w szwedzkim Falsterbo rozgrywano międzynarodowe zawody skokowe w randze CSIO5*. Tradycyjnie jednym z najważniejszych konkursów był konkurs Pucharu Narodów - Furusiyya Nations Cup. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, w tym Polska w składzie - Zuzanna Gowin & Emperio van't Roosakker, Marek Lewicki & Abigej, Krzysztof Ludwiczak & Zoweja i Piotr Morsztyn & Osadkowski Van Halen.

Bezkonkurencyjna okazała się ekipa holenderska, startująca w składzie: Harrie Smolders & Emerald, Maikel van der Vleuten & VDL Groep Verdi TN N.O.P., Leopold Van Asten & VDL Groep Zidane i Gerco Schroder & Glock's Cognac Champblanc. "Pomarańczowi" mieli sześć bezbłędnych przejazdów (!) - sześć, a nie osiem, bo ostatni w drużynie Gerco Schroder, dzięki dobrej postawie kolegów nie musiał startować w żadnym z nawrotów. 

Drugie miejsce, z wynikiem 4 pkt karne zajęły ex equo dwie drużyny - niemiecka i szwedzka. Szczegółowe wyniki można pobrać niżej. 

 

The Netherlands win NC in Falsterbo 2015Drużyna holenderska, od lewej na najwyższym stopniu podium stoją: Harrie Smolders, Maikel van der Vleuten,
Rob Ehrens (szef ekipy), Leopold van Asten i Gerco Schroder

 

Wyniki Furusiyya Nations Cup Falsterbo 2015

  1. Holandia - 0 pkt
  2. Niemcy - 4 pkt
    Szwecja - 4 pkt

     4. Szwajcaria - 12 pkt

      ....

     8. Polska - 58 pkt

Komplet wyników do pobrania 

 

W Falsterbo doskonale spisali się gospodarze, którzy z wynikiem 4 pkt karne zajęli 2. miejsce ex equo.
Na zdjęciu jeden z członków drużyny - Peder Fredricson na koniu H&M All In

 

Polska reprezentacja, z dorobkiem 58 pkt zakończyła zmagania na ostatnim, ósmym miejscu. Najlepiej w drużynie spisali się Zuzanna Gowin i Marek Lewicki - oboje ukończyli z łącznym wynikiem 16 pkt. Bardzo pechowo start zakończył się dla Piotra Morsztyna, który w pierwszym nawrocie jechał bezbłędnie aż do przeszkody nr 11, gdzie niestety zanotował wypadek. 

Po sześciu konkursach I Dywizji na czele rankingu, z 310 pkt znajduje się Francja. Drugie miejsce ex equo zajmują Holendrzy oraz Szwedzi. Przed finałem zostaną rozegrane jeszcze dwa konkursy Furusiyya Nations Cup - 31 lipca w Hickstead i 7 sierpnia w Dublinie. 

Klasyfikacja Furusiyya Nations Cup I Dywizja Europejska

 

fot. Lotta Pictures/FEI

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram