CSIO3* Bratysława: Dobry występ Polaków!

Data publikacji: 2015-07-24
Geoffroy de Coligny & Qaid Louviere (FRA) fot. Tomas Holcbecher

 

W dniach 23-26 lipca w stolicy Słowacji, Bratysławie, odbywają się międzynarodowe zawody skokowe rangi CSIO3*. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w tym kraju, nic więc dziwnego że organizatorzy dwoją się i troją, aby wypadło ono jak najlepiej. Na liście partnerów CSIO znalazły się m.in. takie marki jak Longines czy Mercedes. 

Jednym z ważniejszych konkursów każdego CSIO jest konkurs drużynowy - Puchar Narodów. W Bratysławie został on rozegrany w piątek, 24 lipca i tradycyjnie wzbudził zainteresowanie licznej grupy kibiców. Na starcie stanęło trzynaście drużyn, w tym reprezentacja Polski w składzie: Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick, Michał Kaźmierczak & Que Pasa, Krzysztof Ludwiczak & Zoweja, oraz debiutujący w seniorskim PN - Maksymilian Wechta & London 32. 

 

Francuzi na podium, od lewej Marc Le Berre, Geoffroy de Coligny, Philippe Guerdat (szef ekipy),
Francois Xavier Boudant i Bernard Briant Chevalier

 

Zwyciężyli Francuzi, którzy zakończyli udział w konkursie z wynikiem 12 pkt karnych. Reprezentacja trójkolorowych startowała w składzie: Geoffroy de Coligny (0/0), Marc Le Berre (0/8), Bernard Briant Chevalier (4/8), Francois Xavier Boudant (12/0). Drugie miejsce wywalczyli Finowie, a trzecie - Belgowie. Polska drużyna zajęła dobre, 5. miejsce. Szczegółowe wyniki poniżej. 

Wyniki Furusiyya Nations Cup CSIO3* Bratysława 2015

  1. Francja - 12 pkt
  2. Finlandia - 13 pkt
  3. Belgia - 19 pkt

     ...

     5.  Polska - 23 pkt

Szczegółowe wyniki 

Ranking 2. dywizji po zawodach w Bratysławie

 

Radovan Silvo (SVK) & Quinto

 

Dobry występ Polaków

Warto podkreślić, że reprezentacja Polski zanotowała w Bratysławie bardzo dobry występ. Wynik pierwszego nawrotu - 17 pkt karnych dał awans do drugiej części konkursu, a 6 pkt karnych uzyskane w II nawrocie pozwoliło na zajęcie ostatecznie 5. miejsca. Co ciekawe gdyby wziąć pod uwagę jedynie wyniki drugiego nawrotu polska drużyna zajęłaby 2. miejsce! Najlepszy w ekipie był Krzysztof Ludwiczak startujący na og. Zoweja - zawodnik KJ Heaa Turek pokonał oba nawroty bez zrzutek, łapiąc jedynie po 1 pkt karnym za przekroczenie normy czasu. 

 

Krzysztof Ludwiczak & Zoweja

 

 

fot. Tomas Holcbecher/FEI

 

Inspiracje

Facebook

Instagram