Baborówko Horse Sale Show 2019: Nadine Marzahl zwycięża CCI4*-S!

Data publikacji: 2019-09-30
Baborówko Horse Sale Show 2019: Nadine Marzahl zwycięża CCI4*-S!
Najlepsza para CCI4*-S: Nadine Marzahl (GER) & Valentine 18Zakończyły się zmagania Baborówko Horse Sale Show 2019, które odbyły się w dniach od 27 do 29 września br. w powiecie szamotulskim. Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się nie tylko z szeregiem konkursów międzynarodowych, ale także z pełnym przekrojem pogodowym – od słonecznych chwil aż po burze z piorunami! Nie przeszkodziło to jednak Nadine Marzahl (GER), dosiadającej klaczy Valentine 18 (Valentino – Vienna/Varus), w utrzymaniu wyniku z krosu i wygraniu najtrudniejszego konkursu CCI4*-S! Para ta zakończyła zawody, mając na swoim koncie 30,1 pkt karnych, cross bez punktów i w normie czasu, a do tego bezbłędny parkur. Za nią uplasowała się Sophie Laure (GER) na Jadore Moi (Conthargos – Juanita/Asi) z 32,6 pkt karnymi. Brązowy medal wywalczyła Beeke Jankowski (GER) oraz jej wałach Tiberius 20 (Titulus – Taraska/Beg), awansując z szóstej pozycji po próbie terenowej z wynikiem 35,1 pkt karnych. Najlepszy z Polaków był Jan Kamiński na Seniorze (Rytm – Segowia/Genius), gromadząc 50,5 pkt karnych. Na ogromne brawa zasługuje również młoda Roksana Fortuniak (POL), która na klaczy Gea S jako jedyna Polka ukończyła parkur mieszcząc się w wyśrubowanej normie czasu! Całe zawody zakończyła na 13. miejscu, plasując się tuż za Janem Jamińskim. Podsumowania poprzednich prób można znaleźć tutaj: piątkowe ujeżdżenie i sobotni kros, a sobotniej aukcji koni wierzchowych TUTAJ. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną oraz pełnymi wynikami!


Jan Kamiński (POL) & SeniorW konkursie CCI3*-S najlepsza była Leonie Kuhlmann (GER) na Hidalgo 179 (Ekwador – Scarlett X/Dream of Glory) z wynikiem 38,6 pkt karnych. Srebrny medal wywalczyła Paulina Maciejewska (POL) na westfalskiej klaczy Jangcy L (Pontifex – Ponita/Pluspunkt), gromadząc 41,4 pkt karnych. Za nią uplasowała się Malin Hansen-Hotopp (GER) na wałachu Quidditch K (Quiwi Dream - Amsterdam/San Patrignano Cassini), mając 42,7 pkt karnych.


Nadine Marzahl (GER) & Valentine 18W dwóch krótkich gwiazdkach (CCI2*-S) zwyciężyła Stephanie Böhe (GER) na Ashanti De La Ribiere (Fedor de Seves – Jet Set The Line/Apache d'Adriers) z wynikiem 29,8 pkt karnych. Z czwartego na drugie miejsce awansował Jaagup Kallas (EST) na wałachu Olli Royal (Opaal – Canberra/Casanova) z końcowym wynikiem 30 pkt karnych. Trzeci był doświadczony Elmar Lesch (GER) na Atlancie (Arctic – La Le Lu/Levisto's Big Boy), mając 30,3 pkt karnych.


Stephanie Böhe (GER) & Ashanti De La RibiereW Pucharze Polski WKKW 2019 w kategorii Seniorów najlepszy okazał się Jan Kamiński (Equikam sp. z o.o.) na Seniorze. Srebrny medal trafił do Mariusza Kleniuka (LKJ Hipologia Strzegom), który rywalizował w konkursie CCI4*-S na klaczy Loretta (Lorio – Letycja/Efez). Trzeci był Mateusz Kiempa (CSJ Coval) na koniu Lassban Radovix (Radolin – Aherlow Vixen/Castle Fox). 


Podium Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów: Prezes Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko Henryk Święcicki, Mariusz Kleniuk, Jan Kamiński, Mateusz Kiempa, Krystyna Święcicka oraz Sebastian Szeląg - właściciel X-horseW klasyfikacji pucharowej wśród Młodych Jeźdźców zwyciężyła Paulina Maciejewska (ZKS Drzonków) na Jangcy L. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Wiktoria Knap. Brązowy medal zdobyła prowadząca dotychczas Julia Gillmaier (KS Gillmaier).

Puchar Polski w kategorii Juniorów zdobyła Anna Przysada (Racocki KJ) na kasztanowatym Ferdinandzie (Arthos – Risette/Hamlet). Srebrny medal trafił do Alicji Tropiło (UKS Vacat Eventing Sulbiny), a brązowy do Katji Gontowiuk (ZKS Drzonków).

Wśród Juniorów Młodszych najlepsza była Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko) na Dinin Chosen (Well Chosen – Tea Time Silver). Drugie miejsce zajęła Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), a trzecie Julia Witkowska (Equikam sp. z o.o.). 


Paweł Warszawski (POL) & FilerZłoty medal w PP WKKW w kategorii Młodzików trafił do Klaudii Gawdzik (UKS Vacat Eventing Sulbiny), startującej na klaczy Nike (Sprint – Nel/Hipovit). Srebro zdobyła Wirginia Dąbrowska (KJ Szarża), a brąz Katarzyna Żuchowicka (SHS Grobice). 

W kategorii Open Pucharu Polski WKKW 2019 zwyciężyła Daria Kobiernik (bpk) na koniu Chodow. Drugi był Piotr Piasecki (KJ Aromer), a trzecia Patrycja Zubko (SJ Baborówko). W klasyfikacji klubowej najlepszy okazał się klub Equikam sp. z o.o.


Sophie Leube (GER) & Jadore Moi


Baborówko Horse Sale Show 2019 – WYNIKI


CCI4*-S (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Nadine Marzahl (GER) & Valentine 18 – 30,1

2. Sophie Leube (GER) & Jadore Moi – 32,6

3. Beeke Jankowski (GER) & Tiberius 20 – 35,1

4. Yoshiaki Oiwa (JPN) & Calle 44 – 35,1

5. Nadine Marzahl (GER) & Vally K – 36

6. Dirk Schrade (GER) & Dajara 4 – 37


Beeke Jankowski (GER) & Tiberius 20CCI3*-S
(szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Leonie Kuhlmann (GER) & Hidalgo 179 – 38,6

2. Paulina Maciejewska (POL) & Jangcy L – 41,4

3. Malin Hansen-Hotopp (GER) & Quidditch K – 42,7

CCI2*-S (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Stephanie Böhe (GER) & Ashanti De La Ribiere – 29,8

2. Jaagup Kallas (EST) & Olli Royal – 30

3. Elmar Lesch (GER) & Atlanta – 30,3


Elmar Lesch (GER) & AtlantaZK 1* Finał Juniorów Młodszych (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Gabriela Kozłowska & Dinin Chosen – 28,8

2. Julia Witkowska & Ksena – 33,9

3. Zofia Złotnicka & Norma – 36,3

ZK 1* (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Sara Algotsson Ostholt & Dynamite Jack – 23,9

2. Marta Orłowska & Naomi II C – 29,5

3. Weronika Mikołajczak & Czanos – 30


Jaagup Kallas (EST) & Olli RoyalZK L Finał Młodzików (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Klaudia Gawdzik & Nike – 36,2

2. Antonia Popiel & Zapolata – 37,8

3. Martyna Stępniak & Gigolo – 38,1

ZK L (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Sara Algotsson Ostholt & Christmas Carol de Merignat – 29,6

2. Aleksandra Wincenciak & In Persona – 30,6

3. Zofia Łękowska & Rabata – 33,1


Mateusz Kiempa & Lassban RadovixPuchar Polski WKKW 2019 – WYNIKI

Seniorzy (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Jan Kamiński - 462

2. Mariusz Kleniuk - 433

3. Mateusz Kiempa - 414

Młodzi Jeźdźcy (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Paulina Maciejewska - 360

2. Wiktoria Knap - 331

3. Julia Gillmaier - 294

Juniorzy (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Anna Przysada - 319

2. Alicja Tropiło - 319

3. Katja Gontowiuk - 292

Juniorzy Młodsi (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Gabriela Kozłowska - 300

2. Karolina Ślązak - 262

3. Julia Witkowska - 249

Młodzicy (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Klaudia Gawdzik - 175

2. Wirginia Dąbrowska - 163

3. Katarzyna Żuchowicka - 149

Open (szczegółowe wyniki TUTAJ)

1. Daria Kobiernik - 285

2. Piotr Piasecki - 264

3. Patrycja Zubko - 252Przydatne linki:

Baborówko Horse Sale Show – oficjalna strona internetowa

Baborówko Horse Sale Show – oficjalny fanpage na Facebooku

Baborówko Horse Sale Show – oficjalny profil na Instagramie

Wyniki na żywo 

Katalog koni Horse Sale Show 2019

 

 
 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography